Önce harç kardı… El Arabasıyla Harç taşıdı… Sonrada Sıva yaptı…

Çiftçinin umudu, vatandaşın sesi olan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye’nin konuştuğu Mithapaşa İilköğretim okulu ve Okul Müdürü Ertan Çekiç’i ziyaret ederek hem tebrik etti hem de okulun onarım çalışmalarına yardım etti.
Milletvekili Gaytancıoğlu’nun bu davranışı başta Eğitim camiası olmak üzere 7’den 70’e büyük takdir topladı. Onlarca vatandaş; “örnek insanlarsınız daima böyle olunki, yurttaş sizleri örnek alsın,Emeğinize dökmüş olduğunuz terinize sağlık.” ifadelerinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan milletvekili Gaytancıoğlu: “

Edirne Yeni İmaret Mahallemizdeki Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç, Köy Enstitülü öğretmenlerin ruhuyla okulumuzu güzelleştiriyor. Biz de kendisine az da olsa emeğimizle destek verdik. Bundan sonra da pandemi süresi boyunca çalışarak minik yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim alması için çalışan Öğretmenimize elimizden geldiğince destek olacağız.
Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan giden öğretmenler ve onların yetiştireceği ülkesine ve dünyaya yararlı, eğitimli nesillerdir.
Fedakâr öğretmenler ve yetiştirecekleri öğrenciler oldukça geleceğimize umutla bakacağız.
Köy enstitüsü ruhuyla, ülkemizin dört bir yanında, yavrularımızın iyi bir eğitim alması için çalışan öğretmenlerimize sonsuz saygılarımızı sunuyoruz.”dedi.

Yeniimaret semtinde bulunan Mithatpaşa İlköğretim okulunda Müdür olarak görev yapan Ertan Çekiç, Pandemi süresi boyunca bugüne kadar görev yaptığı okulda gece gündüz demeden tadilat ve onarım çalışması yaptı. Geçtiğimiz günlerde Okulu Müdürü Ertan Çekiç’i telefonla arayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Her okul, müdürü kadar okul diyoruz ya hep… Siz en güzel örneklerden birisiniz. Okula, eğitime, yavrularımıza verdiğiniz emek için teşekkürler. Elinize, emeğinize sağlık öğretmenim.” diyerek, iyi bayramlar dileklerinde bulunmuştu. Fedakar müdür kimi zaman harç kardı, beton attı, kimi zaman da çatı onarıp boya yaptı. Çekiç pandemi süresi boyunca boş durmayarak öğrencileri için okulu güzelleştirmeye çalıştı

‘Eğitim çocuğu sevmekle başlar.’
Ertan öğretmenim. Bir kürek ve bir mala da öğrencilerimiz ve geleceği şekillendirecek yavrularımız için bizden olsun.” dedi. Edirne Milletvekilimiz Sayın Okan Gaytancıoğlu, okulumuzu güzelleştirme çalışmalarına destek verdi. Sayın vekilime çok teşekkür ediyorum. Güzel insanlar iyi ki varlar.”ifadelerine yer verdi.