Görev yaptığı okulda Pandemi süreci boyunca elinden geldiği kadar gece gündüz demenden çalışıp,tadilat yaparak öğrencileri için okulu güzelleştirmeye çalışan Mithatpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Ertan Çekiç, başta eğitim camiası olmak üzere 7’den 70’e herkesin büyük takdirini topladı. Fedakar Müdür önceki gün okul binasının duvarına büyük bir Atatürk posteri astırarak büyük takdir topladı.

Edirne’de sektöründe en başarılı firmalar arasında yer alan Yağmur Reklam tarafından 5×3 metre boyutlarında özenle yapılan Atatürk ve onun en küçük manevi kızı Ülkü ile el ele olan büyük bir fotoğraf okul duvarına asıldı. Asılan Çerçevede en çok dikkat çeken noktalardan biri de çerçeve üzerine yazılan M.Kemal Atatürk’ün sözü “Eğitim çocuğu sevmekle başlar” oldu.

Geçtiğimiz günlerde Okul Müdürü Ertan Çekiç’i telefonla arayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Her okul, müdürü kadar okul diyoruz ya hep… Siz en güzel örneklerden birisiniz. Okula, eğitime, yavrularımıza verdiğiniz emek için teşekkürler. Elinize, emeğinize sağlık öğretmenim.” diyerek, iyi bayramlar dileklerinde bulunmuştu.