Örnek Muhtar Döngel, Kilitli Parke Taşını Köye Kendi Döşüyor

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Merkeze bağlı Orhaniye köyünde yollar ve mahalle araları kilitli parke taş ile döşeniyor.

ali-döngel-taş döşeme

Köy Muhtarı Ali Döngel’in bizar çalıştığı ve büyük bir titizlikle Kilitli Parke taş döşeme işini takip etmesi Köy halkının büyük takdirini topladı.

orhaniye köyü-kilit taş döşeme (2)

Yaptığı çalışmalarla ve Köyüne götürdüğü hizmetlerle Diğer muhtarlara da Örnek olan Döngel gazetemize yaptığı açıklamada; Köyümüze gelen kilitli parke taşlarını mahalle aralarına ve çeşmenin bulunduğu yere döşemeye devam ediyoruz. Bu işi köylümüzle ele ele verip yapıyoruz. Bizim Köyümüzde ki birlik ve beraberlik yatırımların köyümüze gelişinde en büyük etken olmuştur. 2000 mt tas aldım döşeme işi çok pahalı olduğu için köydenbulduğum arkadaşlarla döşemeye çalışıyorum kendi traktörümlede kum dağıtma ve tas tasıma işini yapıyorum. kilit taslar köylere hizmet götürme birliğitarafından verildi şimdiye kadar yaklaşık 700 mt döşemişimdir havalar müsade ettikçe kendi köyumden bulduğum ve ücretini muhtarlık olarak ödeyerek kalan taşlarıda en kısa zamanda döşemeye çalışacağım Çevre düzenlemesi ile Köyümüz güzel bir görüntüye kavuşmuş olacak. Tabi bunun yanında köyümüzün yaşam kalitesini arttırmak bizim asli görevimiz. Durmadan ve yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi.


orhaniye köyü-kilit taş döşeme orhaniye köyü-kilit taş döşeme (1)
orhaniye köyü-kilit taş döşeme (3)

 

 

 108 total views,  2 views today

Next Post

KÖY MUHTARLARI DA TEPKİLİ

Bölgemizde her geçen gün artan tarla satışlarına köylerdeki vatandaşlarımız ve köy muhtarlar da büyük tepki gösteriyor. Muhtarlar da tarlaların kendi yakınlarına değil bilinmeyen kişilere satılmasından endişe duyuyor. Bu konu hakkındaki görüşüne başvurduğumuz köy muhtarları. İtilaflı varisler arasında uyuşma sağlanamayan tarlaların, izale-i şuyu durumunda açık arttırmaya giren tarlaların fiyatlarının çok yükseldiğini, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp