Otel Sektörünün Sıkıntıları ETSO’da Tartışıldı

admin

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Edirne de ki otel sektörünün sorunlarının konuşulduğu toplantıya, çok sayıda  otel temsilcisi katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Zıpkınkurt toplantının açılış konuşmasını yaparak otel temsilcilerine, ETSO’nun davetini kabul ederek toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak, tarihsel ve kültürel zenginliklere sahip Edirne’yi turizmde daha ilerilere taşımak istediklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt: “ İlimiz de turizm sektöründe önemli bir yeri olan otel sektöründeki sorunları  sizlerle birlikte konuşmak ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ndan beklentilerinizi sizlerin ağzından dinlemek için bu toplantıyı gerçekleştirdik.”dedi. Edirne’de otel sektörüne yeni katılanları da tebrik ederek, Edirne’ye yaptıkları yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

ETSO otelciler toplantı

Recep Zıpkınkurt konuşmasında otelcilerin görüşlerinin Edirne turizmi açısından çok önemli olduğunu belirterek: “ Valilikten, Ticaret ve Sanayi Odamızdan ve Belediyemizden beklentileriniz nelerdir? Beklentilerinizi bilmek istiyoruz. El ele, kol kola girerek sorunları çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman sizlerin yanınızdayız” şeklinde konuştu.

 

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na göreve geldiklerinden bu yana Edirne turizmi için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Recep Zıpkınkurt, tanıtımın sürekliliğinin sağlanması için yelpazenin genişletilerek çeşitliliğin arttırılması gerektiğini ifade etti. Zıpkınkurt: “Food In Life” dergisi organizasyonu ile Eylül ayı içerisinde yaklaşık 40 kişilik bir heyetin (yemek yazarı, gurme ve 5 yıldızlı otellerin mutfak şefleri) Edirne’nin yemek çeşitlerini yerinde tatmak, ticarileştirmeye yönelik değerlendirmeler ve önerilerde bulunmak amacıyla Edirne’yi konaklamalı ziyaret edeceklerini bu ziyaretin de tanıtımda yararlı olacağını söyledi.

 

Meclis Başkanımız Mehmet Eren’de yaptığı konuşmada turizmde önemli bir yere sahip otel sektörünün sorunlarının olduğunu söyleyerek: “ Bu gün burada otel sektörünün sorunlarını dile getirirken çözüm önerilerinizi de sunmanızı rica ediyoruz. Toplantı sonunda çıkacak sonucu ilgili mercilere ileteceğiz. Sektörün sorunlarının çözülmesi noktasında bu toplantı önemli bir adım olacak”

 

OTELCİLER TOPLANTI

Açılış konuşmalarının ardından otel temsilcileri kendilerini tanıtarak sektör ile ilgili sorunları dile getirdiler.

 

 284 total views,  2 views today

Next Post

Özel Edirne Beykent İlkokulu 2013-2014 Eğitim Yılına "Merhaba" Dedi

Özel Edirne Beykent İlkokulu, ağustos ayı planlama ve seminer döneminin ardından 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri ile “merhaba” dedi.   Özel Edirne Beykent İlkokulu Müdürü Özkan Birer yaptığı açılış konuşmasında; öğrencisi, öğretmeni, yöneticisi ve velisi ile birlikte, birlik ve beraberlik içinde, yeni bir öğretim yılına daha başlamanın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp