Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesinde Türk-Bulgar Öğrenciler Eğitimde

admin

              Avrupa Birliği ENPI Karadeniz Havzası 2007–2013 Sınırötesi İşbirliği Programı projesi kapsamında Türk ve Bulgar öğrenciler Edirne’de Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde 5 günlük eğitime katıldı.

 

Türkiye’den Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olmak üzere 2 ortakla, toplamda 5 (Türkiye,Bulgaristan, Romanya, Gürcistan, Ermenistan ) ülkeden 6 ortaklık ile kurularak 1 yıldır  devam ettirilen proje ”Karadeniz Kültür Canlandırma Programı, Karadeniz Havzası’nda Yaratıcı Hedef Yönetimi İçin Ortak Kültürel Özellikleri Harekete Geçirilmesi Pilot Modeli” adını taşıyor.

 

Proje programın Karadeniz havzasında ortak kültürel çevrenin kurulması için kültürel ve eğitimsel teşebbüslerin desteklenmesi, tedbirleri olan: Karadeniz Havzası toplumlarında kültürel ağ ve eğitimsel değişimin teşvik edilmesi çerçevesinde uygulanmakta.

 

Proje etkinlikleri   kapsamında 10 Bulgar öğrenci ve 12 Türk öğrenci, 2 Bulgar eğitmen, 2 Türk okutman  ile  Kültürel Canlandırma Programı çerçevesinde Karadeniz Havzası’nda  bulunan soyut ve somut kültürel mirasın tanıtılması için disiplinler arası bir eğitim programının  geliştirilmesi ve uygulanması eğitimi için bir araya geldiler.

 

Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde açılışı yapılan eğitim programında Okul müdürü  Şeref UZ;  Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olarak proje kapsamında daha önce de Bulgaristan’ın Dobriç şehrinde Yaz Turizm Akademisine ve bu eylül ayında da Kültür Festivali ne katılım gösterdik bir çok etkinlikte bulunduk. Okulumuzda ve Edirne de proje kapsamında uluslar arası bir eğitim programına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz ‘dedi

 

Disiplinler arası eğitim programının açılışına okul sosyal etkinlikler sorumlu müdür yardımcısı Sebahattin AKDAĞ, proje koordinatörü Bülent BACIOĞLU, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje irtibat kişisi Şahin ZEBEK, Bulgar Eğitmenler Svetla Ivanova, Valentin Genov , Türk okutmanlar Murat YÜRÜK ve Yiğit KİRİŞ’te  katıldılar.

 

Ayrıca bu proje kapsamında Türkiye- Bulgaristan, Romanya, Gürcistan, Ermenistan ortaklık toplantısı da 15-16 Kasım 2012 tarihlerinde Edirne’de gerçekleştirilecek.

 187 total views,  2 views today

Next Post

"Aile İçi Şiddete Son" Kampanyası

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Edirne Valiliği ve Hürriyet gazetesi işbirliğiyle başlatılan “Aile İçi Şiddete Son” kampanyası kapsamında polis, jandarma ve sosyal yardımlaşma kurumu personeline eğitim verildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Edirne Valiliği ve Hürriyet Gazetesi işbirliğiyle başlatılan “Aile İçi Şiddete Son” kampanyası kapsamında polis, jandarma ve sosyal yardımlaşma kurumu personeline eğitim verildi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp