Otomatik sulama sistemine zarar verildi

admin

Edirne Belediyesi’nin daha fazla tasarruf etmek için hizmete sunduğu otomatik sulama sistemine bazı kişi veya kişilerce zarar verildi.

Edirne Belediyesi, hem ekonomik anlamda tasarruf etmek hem de vatandaşların şikâyetlerine çözüm üretmek adına, bir süre önce tankerli sulama sisteminden, otomatik sulama sistemine geçti. Edirne Merkez’de 60 bin metrekare alanı kaplayan otomatik sulama sisteminin bazı parçalarına kimliği belirlenemeyen bazı kişi ve kişiler tarafından zarar verildi.

Otomatik sulama sistemine zarar verildi (1)

Tankerli sulama sisteminde, tankerlerle geç saatlerde sulama yapıldığı için ses dolayısıyla vatandaşların şikayetleri ile karşı karşıya kaldıklarına değinen Edirne Belediye Başkan Vekili Çiğdem Gegeoğlu, “Yolların ıslanması sonucu buzlanma nedeniyle kaygan zemin, trafikte sıkıntı yaratıyordu. Hem ekonomik anlamda tasarruf etmek hem de vatandaşlarımızın şikayetlerine çözüm üretmek anlamında, toprak altı sulama sistemine geçiş yaptık. Yeni sistemle birlikte yakıt masrafımız tamamen ortadan kalkmış oldu, ayrıca  sistemin saat ayarlı olması nedeniyle sudan da önemli oranda tasarruf ettik. Bu da Edirne Belediyesi’ne ekonomik anlamda çok büyük bir kazanç sağladı ” diye konuştu.

Fakülte Yolu, Uzunkaldırım Caddesi, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu karşısı ve Vali Konağı Kavşağı’nda bulunan tabancaların kırıldığını bazı yerlerde ise  zamanlayıcıların ve su tabancalarının çalındığı, bazı boruların ise kesildiğini ifade eden Gegeoğlu, vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

 
Otomatik sulama sistemine zarar verildi (2)

 98 total views,  2 views today

Next Post

Saraçlar’a Edirne sofrası

Edirne Belediyesi’nin her Ramazan Ayı Kadir Gecesi’nde gerçekleştirdiği ’Edirne Sofrası’ 1 Temmuz 2016 Cuma Akşamı Saraçlar Caddesi’nde kurulacak. Edirne Halkı’yla iftar sofrasında buluşacak olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ramazan Ayı’nın birlik ve beraberlik ayı olduğuna dikkat çekerek, “Ramazan Ayı’nın en güzel gecesini, aynı sofrada ekmeğimizi paylaşarak yaşayalım” dedi.   […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp