Özbaş “Aile Eğitim Programları Başlıyor”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim, Diyanet, Halk Sağlığı, Sağlık Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi, Belediye , Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Finansbank, Basın Yayın Enformasyon ile Aile ve Sosyal Politikalar Personelinin işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek Aile Eğitim Programları önümüzdeki günlerde uygulamaya konulacak.

bilgin_özbaş_

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ programın amacının; Ülkemizde sağlıklı, mutlu ve sorun çözme becerisine sahip ailelerin oluşması doğrultusunda ailelerin;

• Eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına,

• Aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına,

• Sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve

• Karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmaktır

bilgin_özbaş_ (3)

şeklinde açıklayarak Formatör arkadaşlarımızla birlikte özellikle dezavantajlı mahallelerimizde yaşayan ailelere, evlenecek çiftlere, askeri birliklere, orta dereceli okullarımızdaki öğrencilerimize yönelik olarak İletişim, sağlık, İktisat, hukuk ve eğitim alanlarında eğitim vereceklerini bildirdi.

bilgin_özbaş_ (4)

Sağlıklı, mutlu ve refah içinde bir toplum amaçlayarak en küçük birimi aile adı verilen sistemin yapısal özelliklerinin, değişim ve gelişim evrelerinin aile bireyleri tarafından tanınması, ailenin problemlerini ele alabilmesi, çözüm için adım atabilmesi ya da çözüm yollarını çeşitlendirmesinin sağlanması amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu aile eğitim programında Formatörlük belgesi almaya hak kazananlara belgeleri Başbakan yardımcısı Bekir BOZDAĞ, Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma ŞAHİN ve Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından veridi.

bilgin_özbaş_ (1)bilgin_özbaş_ (2)

 

 211 total views,  2 views today

Next Post

HİZMET YARIŞI

Edirne’de son aylarda yapılanlar gözden kaçmıyor. Bölgemize kısa ve uzun vadede yapılacak hizmetler konusunda bir yarıştır aldı gidiyor. Hayırlısı olsun. Bir tarafta Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, her hafta bir mahallede parklar, heykeller yeni tesisleri açılışını yapıyor, yeni hizmetler için müjde veriyor. Halkın sorunlarını dinliyor taleplerini alıyor. Bunu işin mahalli yönetim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp