ÖZBAŞ “Her Yaşta Vatandaşa Hizmet Sunuyoruz”

admin

 

Radyo Su’da her hafta yayınlanan Edirne Gündemi programına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş müdürlüğünün çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu.  Haber Müdürümüz Fikri Yalın’ın yönettiği programda konuşan Özbaş, Aile Ve Sosyal Bakanlığına bağlı kurumlarının her yaşta insanlara hizmet sunduğunu belirterek” faaliyetlerimizi farklı alanlarda sürdürüyoruz.  Koğuş sistemi yaşamı olan Kız ve erkek yetiştirme yurtlarımız kaldırılacak çocuklarımıza aile ortamı sağlayacak yaşam koşullarına hazırlıyoruz.

Bunlardan biri de koruyucu aile sistemidir. Edirne de koşulları uygun koruyucu aile olmak isteyen çok vatandaşımız var, bu sevindirici bir durum. Kurumumuzca çocuk evlerimizde kurumumuzca görevli elemanlarımızca aile ortamında yetişmelerini sağlıyoruz.  Huzurevlerimizle yaşlılara modern yaşama imkânı sağlıyoruz.

Şu anda Edirne Huzurevimiz ihtiyaca cevap vermiyor. Bir hayırsever vatandaşımızın maddi desteği ile Uzunköprü’de modern bir otel görünümünde bir huzurevimiz yapılıyor. Böylece Huzurevine yapılan başvurular karşılanmış olacak.

Kurumumuzca engelli vatandaşlarımıza evde bakım imkânları sağlanıyor. Engelli vatandaşlarımızın yaşam koşulları her geçen gün daha iyi konuma geliyor.

Bu konuda diğer kurumlarımız belediyelerimiz bizlere destek veriyor. Engelli vatandaşlarımıza düzenlenen kimliklerle bu vatandaşlarımıza çeşitli imkânlar sağlanıyor. Kurumumuzca şiddete uğrayan kadınlarımızın yardımına koşuyoruz yine yeni bir hizmet olarak kadın konukevlerimiz bulunuyor, Şiddete maruz kalan kadınlarımızın Alo 183 hattına başvurabilirler” dedi  DSC_6106

 141 total views,  2 views today

Next Post

Bu Bir Bayrak Yarışı

Edirne Ticaret Borsasında karın kırana geçen bir seçim yaşandı. Bir yanda üç dönemdir borsa başkanlığını yürüten ve çok önemli bir görev sayılan Türkiye Odalar Birliğinde görev alan Mustafa Yardımcı, diğer yanda “bir kurama yeni kan yeni dinamik yönetim gelmeli” diye yola çıkan Özay Öztürk’ün genç dinamik kadro. Bu tür kuruluşlarda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp