Özcan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutladı

admin

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 10 Aralık 1948 yılında yayımlanan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin, insan haklarına saygı düşüncesini evrenselleştirmesi açısından önem taşıdığını vurguladı.

Demokratik rejimin sağlam temeller üzerinde yükselmesinde de insan haklarına verilen önemin belirleyici role sahip olduğunu belirten Özcan, “İnsan haklarına verilen önem, bir ülkedeki kültürel ve toplumsal gelişmenin de ön koşullarından biridir. İnsan haklarına saygı anlayışının her yönüyle uygulandığı, herkesin temel hak ve özgürlüklerden eşit biçimde yararlandığı bir gelecek dileğiyle, tüm yurttaşlarımızın İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.” dedi.

 

 

 143 total views,  2 views today

Next Post

BİRCAN; "İnsan haklarına saygılı uzun bir ömür diliyorum"

CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN yayınladığı mesajında; “10 Aralık İnsan Hakları Gününde en temel hak olan yaşam hakkı ile ilgili kaygılarımız halen sürüyor. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’ni 10 Aralık 1948 günü kabul etmiştir. Otuz maddelik bu bildiri, bütün dünyada insan haklarının korunmasını amaçlayan ve bu konuda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp