Özcan, “Amacımız Ata’mızın emanetini korumaktır”

admin

Mehmet Özcan

 

 

 

 

 

 

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Parçalama planları yapılan bir ülkeyi, bağımsız Cumhuriyete kavuşturan, insanımızı haklarıyla tanıştıran Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76. yılında sevgi, saygı, minnet ve özlemle andıklarını belirten Özcan, mesajında şu düşüncelere yer verdi: “Biliyoruz ki bugün, Türkiye Cumhuriyeti benliği ve güvencesi altında yaşayan her ferdin özgürce attığı her adımda,  fikri ve vicdanı hür yetiştirilen her nesilde Atatürk’ün sonsuz emeği vardır. Atatürk, dönemin şartlarında yapılması gerekenleri, tüm yoksunluk ve imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla yerine getirmiş, bizlere geniş ve aydınlık bir ufuk emanet etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ulusuna en büyük mirası Türkiye Cumhuriyetidir. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün hem eseri hem de mirasıdır…   Atatürk’ün aziz hatırasına ve onun mirasına sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha güçlü, daha demokratik çok daha kalkınmış ve ilerlemiş bir ülke yapmak için çalışmak ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmakla olacaktır. Bu sebeple, her 10 Kasım, ruhumuzda hissettirdiği hüzne rağmen, taşıdığı anlam bakımından Atatürk’ün fikirlerinin daha güçlü bir şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır.

Bugün bizlere düşen görev; kazanımlarımızı koruyarak, çağdaşlıktan, laiklikten, özgürlüklerimizden asla bir adım bile geriye düşmeyerek, aldığımız emaneti daha da ileri boyutlara taşımaktır. Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, çağdaşlığa gönül vermiş bizlerin, Atamızın bıraktığı eşsiz armağanı korumak ve kollamak adına verdiği mücadele asla bitmeyecek, bitirilemeyecektir.”

 187 total views,  2 views today

Next Post

Bozkurt, “Ata’mızı sonsuza kadar gönlümüzde yaşatacağız”

                CHP Edirne İl  Başkanı Oktay Bozkurt Atatürk’ün ölüm yıldönümü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, lâik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. “Bir zamanlar gelir, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp