Özcan, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclis Üyeleri mazbatalarını aldılar.

admin

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Keşan Belediye Başkanlığı’na 3.dönem için yeniden seçilen Mehmet Özcan ile 25 Belediye Meclis Üyesi ve 5 İl Genel Meclis Üyesi 4 Nisan 2014 Cuma günü Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar.

mazbata-mehmet özcankpk

Keşan Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 10.30 sırasında başlayan mazbata törenine; Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Tuncay, Keşan İlçe Seçim Müdürü Sevil Dal, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Koyuncu, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çevikel, AK Parti Keşan Belediye Başkanı Adayı Mustafa Mercan, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri katıldı.

mazbata-mehmet özcan (1)

“TUNCAY: 30 MART GERİDE KALDI, PARTİ ROZETLERİ ÇIKTI, HİZMET BAŞLADI

Törende konuşan Mehmet Tuncay, mazbataların bu şekilde verilmesinin CHP ve AK Parti’den gelen teklif üzerinde olduğunu belirterek, sözlerine şöyle başladı: “Daha önceden Seçimi kazanan arkadaşları, Keşan İlçe Seçim Kurulu’na tek tek çağırarak veriyoruz. Ancak siyasi parti ilçe başkanlarımızdan gelen teklif doğrultusunda bu dönemde bu şekilde karar aldık. Artık 30 Mart geride kaldı. Siyaset bitti, rozetler çıktı, hizmet başladı.

mazbata-mehmet özcan (2)

 

Hepiniz Keşanlısınız, artık bundan sonra, CHP’nin değil Keşan Belediye Başkanlığı’na ve meclis üyeliklerine, CHP ve AK Parti’nin değil Edirne ilinin il genel meclisine hizmet edeceksiniz. Bu nedenle sizi aynı karede buluşturmak istedik. İnşallah bundan belediye ve il genel meclisi hizmetlerinde siyasi kimliğiniz dışlında çalışacaksınız. Siyasi kimliklerinizde önce, Keşan ve Edirne’nin menfaatleri ön plana çıkacaktır. Seçim sürecinde göstermiş olduğunuz nezaket ve anlayış ve karşılıklı diyalog için çok teşekkür ederiz. Ülke genelinde seçimde büyük sıkıntılar yaşamadık. Sadece Beyendik’te küçük bir sıkıntı yaşanıyor. Bizim kararımızdan sonra sıra şimdi Edirne İl Seçim Kurulu’nda.

Onlar, oyların tümünü sayacaklar mı bilmiyoruz. Bu karar kısa sürede açıklanacak. Hayırlı olmasını ve bütün partilerin vicdanını rahatlatacak bir karar alınsın. Biz somu bir delil olmadığı için o şekilde bir karar vermiştik.”

Ardından Tuncay tarafından Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a mazbatası verildi.

Özcan’da mazbatayı alarak Tuncay’a teşekkür etti ve “ 3.dönemimde yeni meclis üyesi arkadaşlarımla hep birlikte Keşan’a daha iyi hizmet için çalışacağız” dedi.

Daha sonra Kaymakam Bekir Dınkırcı tarafından, İl Genel Meclis Üyeliğine seçilen Abdülaziz Çıkıkçı CHP),Erdinç Can (CHP), Mehmet Ali Yetim ( CHP) , Hüseyin Boyalık ( AKP) ve Adnan Vural (AKP)’a mazbatalarını verdi ve görevlerinde başarılar diledi.

mazbata-mehmet özcan (3)

İl Genel Meclis Üyelerinin mazbatalarının verilmesinin ardından ilk olarak CHP Keşan ilçe Başkanı Vedat Koyuncu tarafından AKP Meclis Üyeleri ;

1- Tolga SALTIK

2- Mehmet DEMİRCİ

3- Tarık UYSAL

4- Mustafa SERBES

5- Murat ARHATIR

6- Mehtap PERÇİN

7- Yılmaz DEĞER

8- Talat YAYAGAÇ ‘ a mazbataları verildi.

Koyuncu, başta Belediye Başkanı Mehmet Özcan olmak üzere tüm belediye meclisi ve il gen el meclisi üyelerini tebrik ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

mehmet özcan mazbata (1)

Ardından AKP Keşan İlçe Başkanı Hakan Çevikel tarafın dan CHP’li Meclis Üyeleri;

mehmet özcan mazbata (4)

1- Feridun TÜMER

2- Ercan ERSOYLU

3- Mitat BEYAZOĞLU

4- Harun KOMANLI

5- Yılmaz BAŞOL

6- Nurgül YILDIRIM

7- Ender MAĞDEN

8- Şeref UVACIKLI

9- Cengizhan AKTAN

10- Salim ŞEVİK

11- Neval KARAATLI

12- Bayram ŞEKER

13- Ahmet ÇİNKU

14 – Nilüfer Erk OĞUZ ( Kontenjan Adayı)

15- Seçim YEŞİMOĞLU (Kontenjan Adayı)

16- İbrahim DİNÇ (Kontenjan Adayı)’e mazbataları verildi.

Çevikel’de Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile tüm İl Genel Meclisi ve Belediye meclisi üyelerini de tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.

mazbata-mehmet özcan (4)

Törene geç gelen MHP Meclis Üyesi Süleyman Eren’de mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay verdi.

İL GENEL MECLİSİ;

Keşan’ı Edirne İl Genel Meclisi’nde temsil edecek 5 üye için ise 60 bin 90 seçmenden 54 bin 734′ü oy kullandı. Bu oylardan geçerli sayılan 52 bin 968 oyun 25 bin 812′sini lan CHP 3 İl Genel Meclis Üyesi, 17 bin 188′ini alan AKP ise 2 İl Genel Meclis Üyesi çıkardı.

MHP 7 bin 902,DP 532,SP 420 DSP 315,HDP 250, ip 169,BBP 156,ÖDP 155, btp İSE 69 oy aldı üye çıkaramadılar.

mehmet özcan mazbata (2)

MAZBATALAR DAĞITILDI

Konuşmaların ardından, seçimi kazananlara, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’dan başlayarak mazbataları verildi. Özcan’ın mazbatasını Mehmet Tuncay, il genel meclisi üyelerinin mazbatalarını Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı verdi. Belediye meclisi üyelerinin mazbata dağıtımında ise AK Partililer, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Koyuncu, CHP’lilere ise, AK Parti Keşan İlçe Yönetim kurulu Başkanı Hakan Çevikel’in elinden mazbatalarına kavuştu.

mehmet özcan mazbata (5)

DINKIRCI: KEŞAN POTANSİYELİ OLAN BİR YER

Mazbata dağıtımının ardından söz alan Bekir Dınkırcı da yaptığı konuşmada, “Keşan potansiyeli olan bir yer. Tarımı, hayvancılığı ve turizmi ve tarımsal-hayvansal sanayisiyle geleceği olan bir yer. Buraya, el ve gönül birliğiyle hizmet edeceğiz. Hepinizi başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

mazbata-mehmet özcan

UĞURLAMA

Konuşmanın ardından, atananlar, seçilenleri törenle uğurladı. CHP ve AK Partililer daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Parkı’nda birlikte çay içip sohbet etti.

mehmet özcan mazbata

mehmet özcan mazbata (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 16 total views,  2 views today

Next Post

Özcan: “Biz para dağıtmadık.”, “Hepinizin belediye başkanıyım”

30 mart 2014 Pazar günü yapılan Yerel Yönetim Seçimleri’nin ardından üçüncü kez Keşan Belediye Başkanı seçilen Mehmet Özcan, 4 Nisan 2014 Cuma günü mazbatasını aldıktan sonra, belediyeye giderek, ustalık dönemi çalışmalarına başladı. Özcan ve belediye meclis üyeleri, saat 13.30 sırasında CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda toplandı. Daha sonra aralarında CHP Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp