Özcan; “dernekçilik sorumluluk isteyen bir iştir”

admin

ORTOPEDİK ENGELLİLER DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNDEN BAŞKAN ÖZCAN’I ZİYARET ETTİ

ÖZCAN YAPTIĞI KONUŞMADA  DERNEKÇİLİĞİN SORUMLULUK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

 

Keşan Ortopedik Engelliler Derneği’nin kısa bir süre önce yapılan seçimi sonrası göreve gelen yeni yöneticileri, 24.06.2015 Çarşamba günü Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ı ziyaret etti.

Saat 11.00 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen; Keşan Ortopedik Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Büyükkayhan, Yönetim Kurulu üyeleri; Süreyya Kafalı ve Birgül Katıksız, Başkan Özcan tarafından makam odasında ağırlandı.

Özcan; “dernekçilik sorumluluk isteyen bir iştir”

 

 

 

 

 

 

 

Dernekteki yeni yönetim nedeniyle belediye ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Büyükkayhan, şunları söyledi: “Başkanımız engelli vatandaşlarımız ve dernekleri ile yakından ilgileniyor. Bundan da çok memnunuz ve takdir ediyoruz. Ancak dernekte son dönemde bazı olumsuz olaylar yaşandı ve konu hakkında başkanımızın haklı olduğunu gördük. Yeni yönetim olarak derneğimizi yeniden toparlamak için göreve geldik. Derneğimiz yine eskisi gibi olacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın. Başkanımızdan derneğimize yine eski ilgisini göstermesini bekliyoruz.” dedi.

Dernek yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Özcan da şunları söyledi: “Yeni yönetime görevlerinde başarılar diliyorum, görevleri hayırlı olsun. Söz konusu derneğimizle 2004 yılından bu yana çok yakın ilişkiler kuruyoruz. Dernek, özelliği olan bir sivil toplum örgütü. Ancak bu kadar yakın ilgimize rağmen son birkaç yönetim derneğin amacı dışına çıkıp, kendi üyelerini unuttu. 201 bin TL harcayıp kendilerine park verdik. Aradan 7-8 sene sonra dönüp baktığımızda bırakın üyelerine faydalı şeyler yapmayı, zarar verir bir dernek konumuna geldiler. Bu durum beni çok üzdü. Biz parkı verirken istedik ki engelli olup da çalışmak isteyen birkaç vatandaşımız parkta istihdam edilsin, parktan elde edilen gelirle engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacına yardımcı olunsun. Ama maalesef ilk 2-3 yıldan sonra dernek yöneticileri tarafından engelliler unutuldu. Keşan Engelliler Parkı’nın adını kötüye çıkaracak davranışlar içerisine girdiler. Yeni yönetimden öncelikli olarak bu imajı silmelerini istiyorum.” şeklinde konuştu.

Dernek olmanın sadece bir koltuk, masa ve tabeladan ibaret olmadığının altını çizen Mehmet Özcan, şunları kaydetti: “Dernekçilik oradaki çay ocağının gelirini paylaşmak değildir, sorumluluk ister. Yeni yöneticilerin bu duyarlılık ve sorumluluğu taşıdığı kanaatindeyim. İnşaallah dernekte bundan sonra amacına uygun çalışmalar yapılır.”

Ziyaret görüş alışverişinde bulunulması ile sürdü. Ziyarette Belediye Encümen Üyesi Yılmaz Başol da yer aldı.

 

 

 

 113 total views,  2 views today

Next Post

Kılıç; “şoför esnafımız duyarlı olmalı”

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odasın Başkanı  Erbey Kılıç, ramazan ayında ve sıcak  yaz aylarında şoför esnafının görevinde daha dikkatli olması gerektiğini, belirterek; “ sıcakların  bastırması ve ramazan ayı nedeniyle esnaf arkadaşlarımızın  vatandaşların  yaklaşımlarında farklılık olacağını  dikkate alarak  daha  dikkatli  ve hoşgörülü davranmaları  gerekir. “dedi.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp