Özcan “ Emeklerinizin Meyvesini Toplama Zamanı Geldi

admin

Edirne Milli eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, 24 Mart Pazar günü yapılacak YGS sınavı öncesi yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “ hayallerinizdeki mesleğe ulaşmak, geleceğinizi şekillendirmek için aylardır hatta yıllardır çalışmaktasınız. Birçok fedakârlığa katlanarak verdiğiniz emeklerin meyvesini artık toplayacaksınız. Ancak unutmayınız ki bu sınavda sahip olduğunuz bilgi kadar motivasyonunuz da başarınızı etkileyecektir. Bu nedenle kaygı ve heyecanınızı bir yana bırakarak morallerinizi yüksek tutmalısınız.

hüseyin-özcan-kpk

Sizden beklentimiz; iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmanızdır. İnanıyorum ki sizler uzun süredir hazırlandığınız bu sınavda başarılı olacak ve bu başarınızı LYS’de de devam ettireceksiniz. Saygıdeğer veliler, Şu an sizlerin en az çocuklarınız kadar, belki onlardan da fazla heyecan içinde olduğunuzu biliyorum. Unutulmamalıdır ki çocuğunuzun sınav öncesinde en önemli gereksinimleri; huzur, sakin ve mutlu bir ortam, sevgi ve destek, ilgi ve esenlik, güven ve cesarettir. Bu ortamı onlar için oluşturacağınıza yürekten inanıyorum. Sınav sonrasında ise sonuç ne olursa olsun çocuklarınızdan sevgi, destek ve ilginizi esirgemeyiniz; onları daima zenginlik ve gurur kaynağı olarak görünüz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler, Hepiniz hayaller kurdunuz, bu sınav için çok çalıştınız. Sizler, bizim için çok değerlisiniz. Sınav sonuçlarınız hiçbir şekilde sizin değerinizi değiştirmeyecektir. Bu duygularla eğitim hayatınız için önemli bir aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda hepinize başarılar diliyor; sizlerin yetişmesinde emeği geçen ve öğrencilerimize destek veren tüm idareci, öğretmen ve velilere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 134 total views,  2 views today

Next Post

Günşen; "Tunca ve Meriç Edirne’ye Yakışır Bir Şekilde Akacak"

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, nehir kenarlarının Edirne’nin keyif alanları olacağını söyledi. Prof. Dr. Ahmet Günşen, 20 Mart 2014 Perşembe gününe Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek başladı. Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Günşen, günün sonunda Lalezar’da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp