ÖZCAN; “Keşan ilçesi altyapı hizmetinde sona yaklaşıldı

admin

ÖZCAN; “Keşan ilçesi altyapı hizmetinde sona yaklaşıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşan İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Özcan belediye çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Keşan belediyesi olarak biz ilçemizin temel altyapı sorunlarımızı çözdük diyebilirim. En son olarak 100 bin nüfus dikkate alınarak hazırlanan Biyolojik arıtma tesisimiz eylül veya ekim ayında hizmete girecek. İl koordinasyon toplantısında bir aksaklık olmuştu. Ben bu

İşi devlet Su İşlerine yaptırıyorum. Ergene Havzasını kurtarma operasyonunda belirlenen yöntemle Trakya’da 12 yerleşim alanına atık su arıtma tesis yapılması kararı alındı.

ATIK SU TESİSİ TAMAMLANIYOR 

Bu yönde 2011 yılı mayıs ayında ben de protokol imzaladım. Bizim adımıza tesisi DSİ yapacak. Biz de otuz yılda geri ödeyeceğiz. Arıtma tesisine kadar kolektörleri Keşan Belediyesi olarak biz yapacaktık. Bu tesisin 2014 yılında iki bakanın da katılımı ile temeli atıldı.

Hesapta 2014 yılının aralık ayında bitirilecekti. Bu konuda teknik arıza oldu. Şimdi onu giderdiler. Bu tesis muhtemelen eylül veya eylül sonu gibi hizmete girince ilçemizin kanalizasyonu yeniden yapılmış olacak.

“006-2008 arası yağmur suyu tesislerimiz yenilendi. İlçemizin yeni çöp tesisimiz şu anda hizmette. Eski çöplüğümüzün rehabilitasyonu ağustos ayının sonunda tamamlanacak.  Böyle alt yapı konularında sıkıntımız yok ben yapmadan yapacağım demiyorum sadece yapıyorum.

Keşan ilçemizin bugün içme suyu sorunumuz yok. 2030 yılına kadar sıkıntı yaşamayacağız. 2040 yılı projeksiyonu ile iller bankası ile çalışıyoruz. Uzun vadede büyüme potansiyelini dikkate alıyoruz.

ÖZCAN; “Keşan ilçesi altyapı hizmetinde sona yaklaşıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

GURUR PROJEMİZ ÇOK AMAÇLI PAZARYERİMİZ

Keşan’da gurur projemiz olan çok amaçlı pazaryeri projemizle belediyemiz 3008 yeni dükkan sahibi oldu. Bunun yanında 36 bin m2 kapalı otopark alanı. İki katlı.

Bunun yanında yeni belediye binası. .Ayrıca 600 kişi kapasiteli çok amaçlı konferans salonu. Onun ortasında ise 11 bin 500 m2 pazaryeri olarak kullanılacak alan var.

BİNA GEÇİCİ KABUL AŞAMASINDA

Bu projemizin şu anda geçici kabul aşamasındayız.25 Temmuza kadar müteahhitle geçici kabul heyeti eksiklikleri telafi etmesi gerekiyor, onların çalışmaları devam ediyor. Bu arada yeni belediye binamızın geçici mobilya ve mefruşat ihalesini yaptım. Geçici kabul teslimi alınmasının ardından mobilyacılar gelip ofis türü ve başkanlık odası dâhil ihalesi tamamlandı. Kısmet olursa bu yıl ağustos sonu eylül başı gibi işlemler tamamlanacak. Yeni beledîyi tesisimizde Paşayiğit caddesine bakan blokta giriş katı 960 m2 olan yeri beğendiler orasını SGK’ ya vereceğiz. Burada yaklaşık 50 personel çalışacak. Bu kuruma ihtiyacı olan Keşan Enez İpsala üçgenindeki insanlar Edirne’ye gitmeden sorunlarını burada çözümleyecekler. Bu kurumun Keşan’a gelmesinin esnaflarımıza da faydası olacaktır.

KEŞAN’A SGK HİZMET BİNASI AÇILIYOR  

Hazırlamış olduğumuz projelerimiz var. Yeni otobüs terminali, eski itfaiyenin oraya projeler hazırlanıyor. Yer altı otoparkı ile üstünü iki adet düğün salonu yapılacak. Ayrıca 35-40 dükkân yeri olacak. Diğer taraftan meydan projemi hazırlatıyorum. Bizde hizmet bitmiyor.

Bu yıl yazlıkçılara ciddi yatırım yaptık. Erikli ve Yayla’da asfalt  çalışması  yaptık.

Doğal Gaz çalışmaları başladı. Firma yetkililerinin ifadesine göre bu yıl 31 Aralığa kadar hat döşemesi yapılacak 2017 yılı içinde de Keşan ilçemizin tamamı doğal gaz şebekesine kavuşmuş olacak.

2016- ve 2017 yılı kış aylarında doğal gaz kullanılma imkânımız olacak.

 

 170 total views,  2 views today

Next Post

YÖRÜK "şehir içi yolunun karayolları ağına alınmasını istiyor"

            Meriç İlçesi Belediye Başkanı Nİhat Yörük, kıt imkânlara rağmen şehirdeki altyapı hizmetlerini büyük oranda tamamladığını bu arada araç trafiğinin yoğun olduğu ilçe merkezindeki 1600 metrelik yolun tekrar karayolları ağına alınması gerektiğini belirtti Yörük gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti.”  Meriç ilçemizin meydan tasarımı uygulama projemiz, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp