ÖZCAN, Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

admin

Edirne’de 2013–2014 eğitim-öğretim yılında göreve başlayacak öğretmenler için uyum eğitimi programı yapıldı. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin ÖZCAN, ilimize atanan öğretmenlerle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, konuşmasında Edirne’nin Türkiye’de eğitim noktasında başarılı illerden birisi olduğunu belirtti.

özan2

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, konuşmasına şöyle devam etti: “Edirne’nin insanları eğitime çok önem veriyor. Edirne huzurlu ve başarılı bir şehir. Bunda oturmuş öğretmen kadrosunun katkısı büyük. Diğer taraftan Edirne’de derslik başına düşen öğrenci sayısı, Türkiye ortalamasının çok altında. Araç-gereç, fiziksel yeterlilik açısın dada burada ciddi bir sıkıntı yaşanmamakta. Tüm bunlar eğitimi olumlu açıdan etkiliyor.

özcan

Böyle bir şehirde öğretmenliğe başlamış olmanız, sizin için büyük bir avantaj. Öğretmenlik,çok önemli ve kutsal bir meslek. Atatürk’ün ifade ettiği gibi dünyanın her yerinde toplumun en fedakâr, en muhterem unsurları; öğretmenlerdir. Sizler, yeni nesli yetiştiren bir kitlesiniz. Yetiştirdiğiniz bu yeni nesil, sizin ve toplumun aynasıdır. Ayrıca toplumun geleceğini şekillendirecek olan sizlersiniz. Doğru işi yapacağınıza ve doğru iş yapan insanlar yetiştireceğinize olan inancım tamdır.Hepinize yeni mesleğinizde başarılar dilerim.” Konuşmasının sonunda İl Milli Eğitim Müdürü ÖZCAN ve Eğitim Denetmenleri Başkanı Adil KAYNARCA öğretmenlere karanfil dağıttı.

özcan1

 236 total views,  2 views today

Next Post

2013–2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Yeni Eğitim ve öğretim yılı törenlerle açıldı. İlköğretim haftasının başlaması nedeniyle ilk tören Atatürk Anıtına çelenk koyma ile başladı. Buradaki törene Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Eğitim Denetmenleri Başkanı,Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, tüm okul ve kurum müdürleri tüm İlkokul ve ortaokullardan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp