Özcan “partimizde üye kaydı sağlıklı değil”

admin

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ön seçimler konusunda yaptığı açıklamada ön seçimin CHP için demokratik bir yarış olduğunu belirterek şunları kaydetti; “bu seçimde ileriye bakmak lazım uzun vadede ortaya çıkıp mücadele edenler bu seçimde kazançlı çıktı. Seçimden seçime ben adayım diye yola çıkanlar yanıldılar. Partimizde böyle ilk kez üyelerin katıldıkları seçim yapıldı. Ben aday adayıyım diye ortaya çıkmak doğru değil bu konuda emek harcanması gerekir.

mehmet özcan açıklama

 

 

 

 

 

 

 

GENEL BAŞKANIMIZ UYARDI

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Edirne’ye geldiğinde Mimar Sinan Salonunda partililerimize yaptığı konuşmasında bir tespiti vardı. Herkesin çevresini eşini dostunu partiye  üye kaydı yaptığını bunun doğru olmadığından  yakındı. Maalesef partimizin üye kayıt sistemi pek sağlıklı değil.

KOMŞUMUZ YUNANİSTAN’DA ÜYE KAYDI FARKLI

İl İlçe yönetimini eline geçirenler partiye üye kaydediyor. Bu doğru değil. Bu konuda çarpıcı  bir örneği hatırlatmak isterim. Komşumuz Yunanistan’da PASOK yöneticilerine  partiye nasıl üye yapıyorsunuz diye sordum. Bana şu yanıtı verdiler. Diyelim ki Yunanistan’ın bir ilçesinden 100  kişi  partiye üye olmak istedi . Bunları parti  merkezlerinde toplanıyorlarmış. Genel merkezden gelen bir kişi  gelip, on beş gün süre ile  partiye aday olacaklarla toplantı ve seminerler  yapılıyormuş. Daha sonra da raporunu vererek başvuran yüz kişiden 30  üye adayını üye yapabilirsiniz diye öneride bulunuyormuş.

Bizde olduğu gibi  farklı  yöntemlerle  parti ile alakası olmayan kişilerin  partimize  üye  yapılmalarını doğru bulmuyorum.

Buna rağmen, mevcut koşullar içinde en iyi aday belirleme yöntemi yine bizim partimizin yaptığı ön seçim yöntemidir. CHP 45 ilde ön seçim yaptık. Neredeyse  CHP’de merkez yoklaması yapılmadı. Bu ülkemiz ve demokrasimiz açısından olumlu bir gelişmedir.

Ben CHP’nin Belediye Başkanıyım sırtımda bu partinin damgası var. O partinin adı altında seçime girdim ve CHP’liyim. Ön seçim yarışmasına giren aday adaylarımızın hepsi partilimiz. Partimiz adına aday adayı oldular. Bu aday adaylıkları kesinleşmeden partimizde üst idareci konumunda olanlar. İl, merkez ilçe başkanı ve belediye başkanı olanlar. Aday adaylarından birine taraf görünmesini doğru bulmuyorum.  Bu yola başvuranlar uzun vadede  hak ettiğini alacaktır “diye konuştu.

 

 

 

 131 total views,  5 views today

Next Post

CHP milletvekili adaylarının birlik beraberlik toplantısı

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VE PARTİ ÖRGÜTLERİ ÜÇ MİLLETVEKİLİ KAZANMAK İÇİN YOLA ÇIKTI Geçtiğimiz hafta yapılan ön seçimle milletvekili olmaya hak kazanan Doç. Dr Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan,  ile Gürkan Güneser  parti il merkezinde  yapılan basın toplantısında  birlik ve beraberlik mesajı verdi. Buradaki toplantıya   Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp