ÖZCAN, Pazaryeri Esnafıyla Bir Araya Geldi

admin

Edirne’nin Keşan ilçesinde kısa bir süre içinde yapımına başlanacak olan 30 Milyon TL’lik Pazaryeri Projesiyle ilgili olarak Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Pazaryeri esnafı ile bir araya geldi.
Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Özcan’ın yanı sıra; CHP Keşan İlçe Başkanı Avukat Ufuk Kanışkan, bazı belediye meclis üyeleri, bazı oda başkanları ve pazaryerinde işyeri olan esnaflar katıldı.
Toplantıda konuşan Mehmet Özcan, Keşan’a yeni bir pazaryeri kazandırmanın, yıllardan beri herkesin ortak bir talebi olduğunu belirterek, “Bu ihtiyaç doğrultusunda ortaya çok iyi bir proje çıkardık. Projenin uygulama aşamasına geçmesi zaman alıcı bir süreçtir. Bugüne kadar geçen süreçte aştığımız engelleri sizlere tekrarlamakta bir yarar görmüyorum. Sizlere bu hizmeti götürmek bize kısmet oldu. İnşallah, bittiği günü de görürüz. Modern bir mekanda kazançlarınız da bugünkünün 3-4 katı olur. Her yeni işte olduğu gibi işin yapılışı sırasında ufak tefek aksaklıklar meydana gelebilir. Ben projeyi hayata geçirirken ‘Ben bu projeyi finanse edecek kaynağı buldum. İhalesini yaptım. Yeni inşaat yapılana kadar, çıkın, gidin, ne haliniz varsa görün.’ diyecek adamda değilim.” dedi.
ÖNCELİK KEŞANLILARA
Pazaryeri Projesi’nde 350 adet işyeri olacağına da dikkat çeken Mehmet Özcan, “Bu tür yapıların dağıtımı konusunda yani kimle verileceği konusunda tecrübeliyiz. Yayla Pazaryeri, Keşan Toptancı Hali, Keşan Oto Galericiler Sitesi ve Keşan Balık Pazarı projelerini başarıyla gerçekleştirdik. Bu projede de kaç esnafım pazarcılık yapıyor ya da dükkan açıyorsa, öncelik sıram onlaradır. Hepsini de dükkan sahibi yapacağım. Artan yerler için de kimse kusura bakmasın, ben bu işi Keşan halkının parasıyla yapıyorum. Keşan dışından kişilere vermeyeceğim. Artanları da Oda kaydı ve Keşanlı olmak şartıyla vereceğim. Biz, büyük bir kavak ağacı dikiyoruz. Burada birçok kuş yuva yapacak. Ama amacımız; yabancıların değil, kendi kuşlarımızın yuva yapmasıdır. Buraya yabancı kargayı sokmayı hedeflemiyoruz. Ben sizler adına bu borçlanmayı bu sıkıntıları çekeceğim sonra Keşan dışından birileri gelip de bu işin sefasını çekecek.
İLK KAZMA MART AYINDA VURULACAK
Projenin Kamu İhale Kurumu denetiminde dev bir proje olduğuna kayıt düşen Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “İşin her aşamasında, belirli bir süre gerekiyor. Bu aşamalara, verilen sürelere kesinlikle uymak zorundayız. 19 Kasım gibi Keşan Belediyesi’nde oluşturulan komisyon, ihaleyi sonlandıracak. Daha sonra bu karar, ihaleye katılan firmalara tebliğ edilecek. Tebligattan itibaren 10 gün süreyle firmaların itiraz hakkı var. İtiraz olmazsa 15 Aralık gibi yer teslimi gerçekleştirilecek. İlk kazma ise ilkbaharda yani mart ayı başında vurulabilir. Bu nedenle su süre içerisinde sizin geçici mekanlarınızı yapacağız. Bu inşaat 1 ay gibi kısa sürede biter. Ayrıca, 5 kişilik bir komite oluşturarak, çalışmalar süresince bana yardımcı olmalarını istiyorum.”
Mehmet Özcan konuşmasının ardından esnafın sorularını cevaplamasının ardından toplantı sona erdi.

 317 total views,  2 views today

Next Post

Öğrencilerin Atatürk Odası Ziyareti Sürüyor

ATATÜRK’ü Anma Haftası nedeniyle Edirne merkeze bağlı ilköğretim okullarının Atatürk Odası’na ziyaretleri sürüyor. ATATÜRK’ü Anma Haftası nedeniyle, Edirne Belediye Başkanlığı Meclis Salonunda bulunan ve Atatürk’ün 1930 yılında 21-25 Aralık tarihleri arasında Edirne’ye yaptığı ziyaret sırasında kaldığı oda ziyaretçi akınına uğruyor. 21 Aralık 1978 günü Atatürk Odası olarak düzenlenerek ziyarete açılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp