Özcan “seçimle vatandaşlarımız devletine sahip çıkmıştır”

admin

Keşan belediye Başkanı Mehmet Özcan milletvekili seçimleri ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmesinde seçimin ülkeye hayırlı olması dileklerini sunarak bu seçimin iki şekilde değerlendirilesi gerektiğini belirterek; “ Birinci değerlendirmem Edirne CHP’nin en yükse oy aldığı il. Parti Genel Merkezimizin Edirne’ye bakışını bu sonuçlara göre değerlendirmesi gerekir.

MEHMET ÖZCAN AÇIKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

HALK HAKEMLİĞİNİ YAPTI

Keşan ilçemizde CHP %55’in üzerinde oy aldı. Konuyu ülke genelinde değerlendirdiğimizde Demirel’in “Vatandaş en büyük hakemdir” diye bir sözü vardır. Halk hakemliğini bir kez daha yaptı. Birileri her şeyi ben bilirim diye megalomanlık  düzeyine gelmişlerdi. Böyle hareket edenlerde bir bakarsınız seçimde vatandaş desteği çekilir bu duruma düşerler.

Bu seçim sonuçları ülkemiz açısından gerçekten güzel sonuçlar. Halkımız idarecilerimize bir ders vermiştir. Bu demokrasimiz açısından çok önemli bir gösterge. Bu halkın sandıktaki iradesidir. Bu uyarıları iyi okumak gerekir. Siyasi partiler iktidar olmadım diye küsmemeleri gerekir. Çıkan sonuçlara göre yeni oluşan parlamento bu ülkeyi yönetme basireti göstermelidir.

TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE ÇÖZÜM BEKEYEN SORUNLAR VAR 

Türkiyenin önünde çözüm bekleyen problemler var, bunlardan biri yeni anayasa diğeri güneydoğu sorunu bir başka önemli konu ise yargı sisteminin yeniden gözden geçirilmesidir. Bu kurumlarımız güçler dengesi içinde bağımsız olarak yerini almalıdır. Ülkenin bağımsız yargıya ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sorunlar dört partinin ortak karırı ile çözümlenmeli bu Türkiye’nin önünü açacak ve saygınlığını arttıracaktır. Güneydoğu sorunu aslında demokrasi sorunudur bunu parlamento ortak akılla çözecektir. Tıkanan demokrasimizin önünü açmak için bu parlamentoda dört partinin temsili önemli bir fırsattır. Siyasi partiler bu sorunlar karşısında ülke yararını düşünerek hareket etmelidir. Ortak alınacak kararları içlerine sindirmeleri gerekir. Böylece Türkiye’nin önünü açacak imkânlar yaratılır. Aksi durumda benim dediğim olacak denilirse belki 6 ay sonra tekrar bir seçim yaşarız.  Biz demokrasiye olan inancımızı kaybetmemeli halkın verdiği iradeye saygılı olmalıyız.

Bugüne kadar uygulanan çağdaş anlamda demokrasi değildir. Özetlemek gerekirse Türkiye için yeni bir sayfa açıldı. Ben yeni oluşan parlamentonun halkın bu iradesini iyi değerlendireceği kanaatindeyim. Milletvekili seçimlerinde verdikleri oyları ile vatandaşlarımız devletine sahip çıkmıştır” dedi

 

 

 

 8 total views,  2 views today

Next Post

T.Ü Edebiyat Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni Yapıldı

            Edebiyat Fakültesi 2014 -2015 Eğitim Öğretim Yılı Tarih Bölümü, Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü ve Mütercim Tercümanlık Bölümü Mezuniyet Töreni 09 Haziran 2015 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp