Özcan; “Tüm Öğrencilerimize Yeni Dönemde Başarılar Dilerim”

admin

2013-2014 Eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle bir açıklama yapan  Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,

Eğitim, yeni kuşakların toplum yaşayışında yerlerini alabilmesi için gereken bilgi, beceri ve anlayışlar elde etmelerini  ve kişiliklerini geliştirmelerini sağlayan, doğumdan ölüme kadar devam eden vazgeçilmez bir etkinlik olduğunu belirterek şunları kaydetti; “  Bilgiyi üreten paylaşan ve yeni anlayışlar geliştiren bir gençlik, ülkemiz için büyük bir zenginliktir.  Bu büyük zenginliğin yolu da çağın şartlarına uygun bir eğitimden geçmektedir.

 

Eğitim; yeni kuşakların toplum yaşayışında yerlerini alabilmesi için gereken bilgi, beceri ve anlayışlar elde etmelerini ve kişiliklerini geliştirmelerini sağlayan, doğumdan ölüme kadar devam eden vazgeçilmez bir etkinliktir. Bilgiyi üreten, paylaşan ve yeni anlayışlar geliştiren bir gençlik; ülkemiz için büyük bir zenginliktir. Bu büyük zenginliğin yolu da çağın şartlarına uygun bir eğitimden geçmektedir.

Küreselleşen, sınırların kalktığı dünyamızda bilim, ekonomi, kültür vb. konularda bir adım öne geçmek isteyen toplumlar; formal veya informal, örgün veya yaygın her türlü yol ile eğitimi geliştirmek ve çeşitlendirmek zorundadır. Çağın şartlarına uygun şekilde eğitim almış vatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yer alacaktır.

İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. Bu yüzden insan olmanın temel şartı, eğitimdir. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Gurur duyduğumuz genç nüfusumuzu eğitimle taçlandırmak zorundayız. Zira bir toplumun itici gücünün iyi eğitim almış, nitelikli insan gücü olduğunu unutmamalıyız.

994510_596092253764522_1150941718_n

 

Türkiye´nin eğitim alanındaki gayesi, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün vurguladığı gibi “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmektir. Bu gayeyi gerçekleştirebilmek için ezberci olmayan, temelinde insanın olduğu, öğrencilere bilgiyi üretmeyi ve kullanmayı öğreten, çağdaş bir eğitim sistemine ihtiyaç vardır. Bu eğitim sisteminin geliştirilmesi için çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

922422_562609343779480_658535517_o

 

Evrensel değerlerin yanında milli değerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını içselleştiren, kendine güvenen, özgür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen, Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek; ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, öğretmenlerimize düşmektedir. Bu kutsal mesleğe gönül veren değerli öğretmenlerimizin fedakârca çalışacaklarına güvenim sonsuzdur.

461116_369883026385447_1563909550_o

 

Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için tüm imkânlarımızı Edirneli hemşerilerimizin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Bu eğitim çabası içinde vazgeçilmez bir unsur olan başta öğretmenlerimiz, eğitim yöneticilerimiz ve velilerimize en derin duygularla teşekkürü bir borç bilirim. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 159 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi; “Öğrencilerimize ilk gün Ulaşım Bedava”

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileyerek, öğrencilere müjde verdi.   Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi açıklamasında, “Edirne Belediyesi olarak yürüttüğümüz çalışmalarımız içinde önceliklerimiz arasında eğitim-öğretim alanında ki projelerimizdir. Bu önceliğimiz çerçevesinde eğitim-öğretime dayalı projeler üretmeye çalışarak, her zaman öğrencilerimize ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp