Özcan, “yaz günleri iki kat nüfusa hizmet veriyoruz”

admin

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan belediye çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,  yeni dönemde göreve geldiğinden bu yana bir yıl geçtiğini, Keşan nüfusunun turizm sezonunda 150 bine yaklaştığını belirterek şunları söyledi; “ bilindiği gibi kıştan çıktık iki tane mücavir alanımız var, yayla sahiline atık su aratma tesisi başlattık. Bu en geç 5-6 ay içinde bitecek.

Özcan, “yaz günleri iki kat nüfusa hizmet veriyoruz” (1)

 

 

 

 

 

 

 

Kıştan çıkmamız nedeniyle yollardaki hasarları gideriyoruz. Erikli sahilinde parke taş çalışmaları sürüyor. Asfaltlama çalışmalarına başlayacağız 1/ 25 bin ölçekli imar planı 1984 yılında yapılmıştı. Onun revizyonu bitmek üzere bu plan bİze yetmiyor. 500 hektarlık bir alanı imara açacağız bu meclise gelecek. Diğer taraftan vatandaşlarımıza söz verdiğimiz bir meydan projemiz vardı. 2016 yılına kadar tüm köy minibüsleri ana terminalde toplanması gerekiyor. Pazaryeri projemiz gerçekten çok iddialı proje. En büyük belediye işi. Bunun içinde yeni belediye hizmet binası da olacak bu belediye binası atıl vaziyete düşecek. Ekim ayı sonuna doğru buradan taşınmayı hedefliyoruz. Belki Keşan’ın kurtuluşu veya Cumhuriyet Bayramına denk gelebilir. Keşan ilçemizde meydan sıkıntımız var. Şu anda yeni otobüs terminalinin de projelendirilmesi yapılıyor, yeni bir terminal yapacağız.

Özcan, “yaz günleri iki kat nüfusa hizmet veriyoruz” (2)

 

 

 

 

 

 

 

YAZ AYLARINDA KEŞAN VE SAHİL NÜFUSU 140 BİNE ULAŞIYOR

Buranın üç tip projesini bilbordlarla halkın beğenisine sunacağız. Halkımıza hangisini beğenirseniz onu yapalım diyeceğiz. İhale sonrası projeye dönüştürülecek. Kaymakamlık ile Atatürk Ortaokulu arasındaki alan çok güzel bir kent meydanı olacak. Bu alanın altına üç katlı otopark yapacağız üstü park olacak ağaçları kesmeyeceğiz. Bu meydan 15 -16 dönümlük alanı kapsayacak. Ülke olarak meydan konusunda geri kaldık. Şehrimizde atık su aratma tesisleri bitme aşamasında. Katı atıklar konusunda işletme izni alma aşamasındayız Çelebi köyü civarında kamu arazisine aktarma istasyonu yaptıracağız.

Biz çevre sorunlarını çözdük 2019’a kadar alt yapımızı tamamlayacağız. İlk kanalizasyon yapıldığında yağmur suyu projesi konulmamış onu çözdük. Bazı aksayan yönleri olsa da sorun çözümlendi. Yaz geldiğinde Keşan’ın sahillerle birlikte nüfusu 140 bine ulaşıyor. Bunların tamamına yakını Keşanlı değil. Bunun için devletimizden katkı payı alamıyoruz.

Özcan, “yaz günleri iki kat nüfusa hizmet veriyoruz” (6)

 

 

 

 

 

 

 

ÜÇ PROJE HALKIN BEĞENİSİNE SUNULACAK

Buralardaki eksikliklerimiz şimdiye kadar tamamlanırdı. Bu bütün sahil bantlarının ortak sorunu. Enez’in nüfusu 4 bin, yaz geldiğinde 50 bine ulaşıyor. O bütçe ile nasıl hizmet verilecek. Aslında mücavir alanları başka bir statüye koymak gerekir. Gelenler ikinci adres olarak ilave edilsin bir yılda toplanan vergi 500 bin liraya ulaşır. Elli bin olsun Her ay iki milyon TL katma bütçeden para alırsınız. Bu durumda yazlıkçıların paraları bağlı oldukları il ve ilçelere gidiyor. Biz sadece emlak ve temizlik vergisi alıyoruz. Eski hapishaneyi yıktım onun altına iki kat otopark yapacağız. Eski itfaiye binasının yerine de yer altı otoparkı yapacağız. Pazar yerleri projesi için İl Bank’dan30 milyon kredi çıkarttım. 8 yıl ödemeli %7 faizle. Bu proje kendi kendini amorti edecek. Bana göre AB projeleri göstermelik pek faydası olmuyor. Ancak sosyal projelerde faydalı oluyor. Keşan’a Yunanistan’dan günlük alışveriş için turist geliyor. Daha ziyade Keşan’ın pazarı olan cumartesi günleri çok turist geliyor. Yaz günleri Saros kıyısına daha çok turist geliyor. Yasaklar kalktığı için turist sayısı arttı” dedi.


 117 total views,  2 views today

Next Post

İşçiler alanlara sığmadı

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Edirne’de kutlama töreni düzenlendi. Edirne dışında Trakya’nın dört bir yanandan gelen. çeşitli sendikalara bağlı kamu ve özel sektörde çalışan binlerce işçi Atatürk Bulvarı Çamlık yanında bir araya geldiler. Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Belediye Başkanı Recep Gürkan’da yürüyüşe katıldı. Saat 11.30 sıralarında  ellerinde sloganları içeren pankart […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp