ÖZDEMİR “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım”

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.

Halkın doğru haber alması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan gazeteciler, dünyanın en zor mesleklerinden birini icra etmektedirler. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru, tarafsız, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir görevi üstlenen gazeteciler, vatandaşların eksiksiz bilgi almalarını sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile iletişim kanallarının artması; haberlere daha çabuk ulaşılmasını sağlamaktadır. Sosyal medyanın etkin kullanılması iletişimi hızlandırsa da bilgi kirliliğine neden olmaktadır ki bu da basın mensuplarının işlerini kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda da zorlaştırmaktadır.  Bu vesileyle tüm basın mensuplarımızın, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelerde sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” Dedi.

 134 total views,  2 views today

Next Post

SEZEN 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, “Gazeteciliğin halkın haber alma ve bilgi edinme hakkına, ülkenin barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesine katkı sağlayan en önemli meslek gruplarından biri olduğunu vurguladı. Kamuoyunun doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmasını sağlayarak halkın haber almasında en büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp