Özdöl “Bu yarışta ben de varım” dedi

admin

Özdöl parti il merkezinde aday adaylığını açıkladı. Daha sonra parti il merkezi önünde  toplanan partililere hitap ederek  Cumhuriyetin kazanımları için mücadele edeceğini  1972 yılından bu yana Gençlik kolları başkanlığından başlayarak çeşitli kademelerinde görev aldığını, parti ilkelerinde ödün vermediğini belirtti.

teoman özdöl aday adaylık açıklama (2)

 

 

 

 

 

 

 

CHP ESKİ İl Başkanı ve eski Baro Başkanı Av. Teoman Özdöl,  Parti İl Merkezinde düzenlenen törenle milletvekili aday adaylığını açıkladı. Buradaki törene    Uzunköprü  Belediye Başkanı  Enis İşbilen  Süloğlu Belediye Başkanı  Mehmet Ormankıran, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin İl Başkanı  Oktay Bazkurt, Merkez İlçe Başkanı  Şenol  Geçmiş kadın ve gençlik kolları üyeleri ile  partililer katıldı. İl başkanı burada yaptığı kısa konuşmasında Milletvekili aday adayı olan Teoman Özdöl’ün İl Başkanlığı döneminde siyasete atıldığını kendisinin yardımcısı olduğunu belirterek  Özdöl’den siyaset alanında çok şeyler öğrendiğini ifade  ederek Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Diyarbakır’da toplantıda olması nedeniyle törene katılamadığını ve Özdöl’e başarılar dilediğini söyledi.

teoman özdöl aday adaylık açıklama (3)

 

 

 

 

 

 

 

PARTİLİLER SANDIKLARA SAHİP ÇIKMALI

Daha sonra konuşan Özdöl, Nazım Hikmet’i dizeleri ile başladığı konuşmasında AKP iktidarı döneminde ülkenin tehlikede olduğunu belirterek şunları söyledi; “Bu ülke onların beklediği gibi olmayacak zira karşısında demokrasiye inanmış %50 insan var. Trakya’da bu oran %70 düzeyinde. Bizim beklentimiz Ecevit dönemindeki umudu tazelemek oldu. Fakat bu umut bir ara geriledi. Önümüzde seçim dönemi bulunmaktadır. Genel Başkanımız beyanında 7 Haziran’da CHP iktidar olacaktır diye beyanda  bulundu. 37 yıllık siyasi hayatımda bildiğim şu siyasette hedef belirlemedikçe adım atılmaz.

teoman özdöl aday adaylık açıklama (1)

 

 

 

 

 

 

 

SİYASETTE HEDEF BELİRLENMELİ

Genel Başkanımız siyasette bir hedef belirledi. Bu bir kıvılcımdır. Biz bu hedefi daha da ileri götürmek zorundayız. Partimiz demokrasiyi geliştirmekten ve uygulamaktan yanadır. Partimiz bu dönemde Yargı denetiminde önseçim yapılması kararı aldı. Biz bunun demokrasimize katkı yapacağına inanıyoruz. Ben bu nedenle aday oldum.” Dedi.

teoman özdöl aday adaylık açıklama (5)

 

 

 

 

 

 

 

Eşi ile birlikte katıldığı aday adaylığı toplantısında daha sonra kendini tanıtan Özdöl Edirne doğumlu olduğunu 1975 yılından bu yana  parti üyesi olduğunu,  partide il gençlik kolları başkanlığından il başkanlığına kadar bütün organlarında görev  aldığını, tüm seçimlerde parti çalışmalarına aktif olarak katıldığını belirterek; “Edirne Barosu  başkanlığı yaptım, Kent konseyi başkanlığı yaptım. ülkemin geleceğinde temelde Cumhuriyet  kazanımlarının gere alınması  ve demokratik bir Türkiye için  çalışmalar yapacağım. Türkiye’de örgütlü toplumun bir sesi ve temsilcisi olarak ülkeme yararlı olacağım inancındayım. Bu nedenle Edirne’den CHP Milletvekili aday adayı oldum” dedi.

teoman özdöl aday adaylık açıklama (4)

 

 

 

 

 

 

 

Özdöl, buradaki toplantının ardından parti il binası önünde toplanan partililere hitap etti. Burada da CHP’nin iktidarı hedeflediğini ve tüm üyelerin aktif olarak seçim propagandalarına  katılması uyarısında bulundu.

Özdöl  ayrıca  Acar tesislerinde bir kokteyl düzenledi. Beş yüze yakın partilinin katıldığı toplantıda konuşan Özdöl burada da  ülkenin yüz yüze olduğu tehlikelere değinerek  partililerin seçim döneminde sandıklara sahip çıkmalarını ve CHP’nin başarılı olması için el ele verip çalışmaları gerektiği uyarısında bulundu. Saat 14.00’de başlayan  Toplantı parti marşları  ve sloganlarla son buldu.

teoman özdöl aday adaylık açıklama (6)

 197 total views,  2 views today

Next Post

Sadece biz mi doğru söylüyoruz ?

Ülkemizde her ne hikmetse, bariz  hataları  yanlışları, yasa tanımaz görüntüleri ne kadar süsleseniz kabullenen olmuyor. Kısaca kimse “yoğurdum ekşi” demiyor. Savunulan fikirlerin, doğru olabileceği kadar, yanlış da olabileceği gerçeğini bunun demokratik bakış olacağını  bir türlü kabullenemiyoruz. “Ben söyledimse veya, benim desteklediğim biri söylemişse doğrudur” mantığı bizim insanlarımızla adeta özdeş duruma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp