ÖZDÖL “Partimizin Adı Çirkin Rant Pazarlığına Karıştırılamaz”

admin

CHP İl Başkanı  Teoman Özdöl partisini çalışmaları ile gilgili olarak yaptığı açıklamada” Edirne Belediyesi İmar Komisyonu ve Belediye Meclisi alet edilerek ve buna Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütünün de adının karıştırılarak oynanmak istenen kirli oyun ve iftirayı öncelikle şiddetle kınıyoruz. “dedi

             Özdöl “ Cumhuriyet Halk Partisi, kendi tüzük ve programında da belirtildiği gibi emekçi halkın çıkarları doğrultusunda siyaset yapan, adımlar atan bir yapıya sahiptir. Bu çerçevenin dışına çıkılarak adım atılması ve tavır konulması mümkün değildir.

            Edirne Halkı, 4 Haziran 2012 tarihinden itibaren görev yapan Yönetim Kurulumu ve tarafımı iyi tanır. Aşağı yukarı 6 aylık iktidar sürecinde Halkın başta milli ve dini bayramlarının kutlanması, savaşa karşı barışa sahip çıkmamız ve AKP Hükümetinin zam, zulüm politikalarına karşı gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, sivil toplum örgütlerinin eylemlerine destek vermemiz nerede olduğumuzu ve durduğumuzu göstermektedir. Ve Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Örgütü budur. Örgütümüz de Belediye Başkan, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri de buna dahildir.

            CHP İl Başkanları, bulundukları İl de Genel Başkanımızın yani Kemal Kılıçdaroğlu’nun en üst düzeyde örgüt temsilcisidirler. Genel Başkan ve Genel Merkez kuralları doğrultusunda yönetim görevlerini yerine getirirler.

             CHP İl Başkanlarının Tüzük ve Yönetmeliklerce verilmiş görevlerinden biri de İl Belediyelerinde Belediye Meclis Gurubunun Başkanıdır ve toplantıları yönetmektir. Nedir bu toplantılar? Belediye Meclis gündemin de yer alan trafik, imar ve diğer gündem maddelerindeki konuların önceden görüşülerek tartışılması ve alınan Parti Politikalarına uygun gurup kararları ile Belediye Meclisi ve Belediye’yi yönetmektir.

            Biz, seçildiğimizi takip eden 2012 Temmuz ayından itibaren gurup toplantılarını yapıyor ve Edirne Halkının yararına adımlar atıyoruz.

             Edirne Belediye Meclisi İmar Komisyonu gündemine gelen sorun da Ana cadde de Küçük sanayi sitesi karşısındaki Edirne Trafo merkezi ve çevresindeki taşınmazdır. Burada haricen öğrendiğimize göre imar yoğunluğunun arttırılması talebi söz konusu olup bu konuda dedikodular ortaya çıkmış ve İl Örgütümün adı karıştırılmıştır.

            Yukarıda belirttiğimiz siyasi duruşumuz, Edirne Halkının istemleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. Edirne gibi yaşanılası bir şehirde bir Anıt şehirde ilk öne çıkan yapı Edirne Selimiye Camii dir. Üstelik bu camimiz UNESCO tarafından dünya mirası listesine de alınmıştır.

            Hal böyle olunca Edirne’ye 20 km uzaktan görülen Selimiye camiinin görüntüsünün şehir merkezine girdikten sonra yüksek binalarca siluetinin kaybedilmesi Edirne’nin ve Edirne Halkının yararına değildir.

Spor Bakanlığının Mimar Sinan Kapalı Spor salonu yanına yaptığı dinlenme tesisi, Trakya Birlik Genel Müdürlüğünün sonradan yaptırılan çatı katı, devamında yapılan yüksek otel ( ki ruhsata aykırılığı nedeniyle yapı kullanma izninin verilmediğini öğrenmiş bulunuyoruz) ve arkasında tartışma konusu taşınmaz ve daha ileri gittikçe MARGİ yanında bulunan Otel’in, Edirne’nin, Selimiye Camiinin anıt siluetine zarar vermektedir.

            Bu nedenle, İmar Komisyonu gündemine gelen bu konu ile ilgili dedikodu yapmaya, geliştirmeye gerek yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Örgütünün, bu konuda tavrı açık ve nettir. Selimiye Camiinin görüntüsünü bozacak yoğunlaşma, yükseklik taleplerine karşıyız. Edirne bir anıt şehirse ilk önce anıtlarımız görünmelidir.

            Bu yere büyük bir alışveriş merkezi yapılacağı da söylenmektedir. Modern şehirlerde alışveriş merkezleri şehrin dışındadır. Bu nedenle, alışveriş merkezlerinin şehir dışına yapılması destekleneceği yerde, Şehrimizde ise nüfusumuz ile kıyaslanmayacak ölçüde alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu da zaten ekonomik zorluklar içinde olan esnafımız zor durumda kalmaktadır. Bizim bu konuda ki tavrımız da açık ve nettir.

            Tüm bu nedenlerden ötürü Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Örgütü de hedef gösterilerek çıkarılan dedikodular haksız ve kötü niyetlidir. İmar Komisyonundan böylesi bir gündem maddesi Gurubumuza geldiğinde, Belediye Meclisine Partimizin tavrı açık ve nettir. Edirne ve anıtlarımızın kişisel rant taleplerine alet edilmesi mümkün değildir.

            Partimizin adının bu çirkin rant pazarlıklarına karıştığını dedikodu ile bile olsa söylenmesi çirkinliktir. Sanal dünyada basında böylesi bir haber yazıldığında ilk olarak paylaşan tarafımızdır. Bu da böylesi dedikodulara karşı açık karşı duruşumuzu sergilemedir.

            Bu konuda gerekli delilleri toplamaktayız ve sonuç olarak dedikodu yayıp iftira atanlar C. Başsavcılığına şikayet edileceklerdir.”dedi

 

 246 total views,  2 views today

Next Post

Müezzinoğlu, Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni Ziyaret Etti

Ak Parti Edirne Milletvekili Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Ak Parti İl Başkanı Müjdat Kahve  ile birlikte Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini  ziyaret etti.  AK Parti Milletvekili ve İl Başkanını Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri  Birliği Yönetim Kurulu Başkanı  Tuncay Aytın, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri  tarafından karşılandı.       AK Parti Milletvekili ve İl Başkanı, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp