Özel Beykent Anadolu Lisesi Almanya’da

admin

Özel Beykent Anadolu Lisesi’nin iki yıldan beri yürüttüğü Avrupa Birliği Comenius Projesinin beşinci toplantısı geçtiğimiz hafta Almanya‘nın Nürnberg şehrine bağlı Leutershausen kasabasında yapıldı.

beykent koleji almanyada - edirne

Macaristan, İtalya, Polonya ve Almanya’dan partner okulların katıldığı proje toplantısında ekolojik ve kültürel etkinliklerin yanısıra Leutershausen belediye başkanı ile de görüşme yapıldı. Toplantıda Türkiye’yi, Özel Edirne Beykent Anadolu Lisesi’nden Bahattin Erel, Azize Gündem, Gürkan Çiçekbilek, Ebru Erdil ile öğrenciler Özlem Kara, Betül Okur ve İlkay Yunus temsil ettiler. Böylece farklı ülkeleri ve okulları yerinde tanıma fırsatı bulan Beykent Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, edindikleri çok değerli kazanımlarla yurda döndüler.

beykent koleji almanyada - edirne (6)

Eco&Art başlıklı projenin amacının, okul dışı eğitim ve Ekoloji-Sanat etkinlikleri aracılığıyla okulları ve öğrencileri çevreyle olan ilişkilerinde daha fazla sorumluluk sahibi yaparak çevrenin doğal değerlerini keşfetmek ve desteklemek olduğu belirtildi.

Projenin son toplantısınin ise tüm partner okulların katılımıyla 12-16 Mayıs 2014 tarihlerinde Macaristan’da yapılarak projenin tamamlanacağı bildirildi.


beykent koleji almanyada - edirne (1) beykent koleji almanyada - edirne (2) beykent koleji almanyada - edirne (3) beykent koleji almanyada - edirne (4) beykent koleji almanyada - edirne (5)
beykent koleji almanyada - edirne (7) beykent koleji almanyada - edirne (8)

 

 

 299 total views,  2 views today

Next Post

Edirne'ye yatırımcının ilgisi artıyor

Yatırımcılar; İlimizi yakından tanımak, yatırım olanaklarını yerinde incelemek ve değerlendirmek üzere, geniş pazar imkanlarına sahip İlimize ziyaret gerçekleştiriyor. Edirne’ deki yatırım hacmini yerinde incelemek ve bilgi almak için Edirne’ye gelen; Bayraktar Yatırım Holding A.Ş. Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar,Saray Halı Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel,Anadolu Efes Grup Ortaklarından Kamil Yazıcı,Kaşıbeyaz Turz. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp