ÖZEL EDİRNE BAHÇEŞEHİR ANADOLU VE FEN LİSESİNDE CUMHURİYET COŞKUSU

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Biz, cumhuriyet sevdalılarıyız. Mustafa Kemal’dir rehberimiz. Biliriz ki cumhuriyettir bizi aydınlığa kavuşturan. Bağımsızlık ve özgürlük sevgisi bir büyük erdemdir, çoğalır yüreklerimizde.

bahçeşehir_koleji2

Atatürkçü düşüncenin ışığında ilerlemeyi ilke edinen öğretmenlerimiz ve cumhuriyetin aydınlığında filizlenen öğrencilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. yılında da cumhuriyet coşkusunu yaşadı.

bahçeşehir_koleji2 (2)

30 Ekim 2013 Çarşamba günü okulumuzun çok amaçlı salonunda düzenlenen kutlama programında ilk olarak, “Dersimiz Atatürk” konulu video gösterisi ile zaman tünelinde yolculuğa çıkıldı. İstiklal Marşı’mızın okunmasından ve saygı duruşunun ardından “Büyük Taarruz ve Mustafa Kemal Atatürk” adlı video ile Türk ulusunun liderine duyduğu derin sevgi bir kez daha örneklendirildi.

bahçeşehir_koleji2 (1)

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sayın Uğur AKINLAR ; “Atatürk ve Cumhuriyet Düşüncesinin Doğuşu, 90. Yılında Cumhuriyet Kazanımlarını Yaşatmak” konulu konuşmasını yaptı.

FL 10-A sınıfından Melisa PİRİNÇÇİ “Onu Sevmek” adlı şiiri seslendirildi. Ardından Bahçeşehir Koleji Halk Oyunları Ekibi cumhuriyet coşkusunu oynadıkları güzel oyunlarla bizlere duyumsattı.

İzmir Marşı’nın ardından program sona erdi.

 76 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Modifiyeli Araçlar Derneğinden 29 ekim konvoyu

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com T.M.A.D Yönetim kurulu başkanı Yusuf DOBRANYALI yaptığı açıklamada; Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğu gerçeği ışığında herkes hesabını doğru yapmalı ve Türk Milletinin dün olduğu gibi bu gün de bölünme, ayrışma ve parçalanma sevdalılarına asla prim vermeyeceğini asla unutmamalıdır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp