ÖZEL EDİRNE BEYKENT ANADOLU VE FEN LİSESİ’NİN ULUSLARARASI PROJE VE ETKİNLİKLER PROGRAMI AÇIKLANDI

admin

beykent

Uluslararası projelerde sürekli yer alarak öğrenci ve öğretmenlerine uluslararası bir bakış açısı kazandırmayı ilke edinmiş olan Özel Edirne Beykent Okulları Lise Müdürü Bahattin Erel, 2012-2013 öğretim yılı 2. döneminde 36 öğrenci ve 15 öğretmenin katılacağı Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yapılacak olan uluslararası etkinlik, proje ve konferanslar takvimini açıkladı.

  1. Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MUN) Yunanistan/Selanik 07-09 Mart 2013
  2. Uluslararası Comenius Proje toplantısı İtalya/Oristano 11-16 Mart 2013
  3. Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MUN) İrlanda/Dublin 25-29 Mart 2013
  4. Uluslararası ARMABEY Proje Toplantısı Yunanistan/Selanik 19-22 Nisan 2013
  5. Uluslararası Comenius Proje toplantısı Polonya/Krakow 13-17 Mayıs 2013
  6. Fizik deneyleri laboratuvarı gezisi İsviçre/Cern 02-05 Haziran 2013

 

Öğretmen ve öğrenciler arasında kültür ve dil çeşitliliği hakkında bilgi ve anlayış oluşturma ve aktif bir Dünya vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmeleri açısından uluslararası projelere önem verdiklerini belirten okul müdürü Bahattin Erel; uluslararası boyuttaki nitelikli etkinliklerden yararlanan öğrencilerin sayısının önümüzdeki yıllarda daha da artacağını söyledi.

 78 total views,  2 views today

Next Post

Anadolu Ajansı Muhabiri Hakan Şahin’in Acı Günü

Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Hakan Şahin’in babası Halil Şahin, geçirdiği rahatsızlık sonucu 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir süredir tedavi gören Halil Şahin, bugün sabaha karşı hayatını kaybetti. Şahin  ikindi namazı sonrası Eski Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Edirne Valisi Hasan Duruer’in yanı sıra […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp