Özel Edirne Beykent Koleji “Model Birleşmiş Milletler Kulübü” İrlanda’dan Döndü

admin

İrlanda’nın Dublin şehrinde düzenlenen “St. Andrew’s Model United Nations” konferansı, 20 farklı ülkeden 45 okulu temsilen gelen 700’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Bu konferansta Edirne Beykent Okullarını, öğretmen Seçil Bahar Kuru’nun danışmanlığında öğrenciler Esen Uzun, Yelda Öztürk, İpek Şenel, İnci Livada, Deniz Kızılkaya, Işınsu Aytop, Ege Sayınbaş ve Burçak Bilgin temsil ettiler.

 

25-29 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen konferansa uzun zamandır hazırlandıklarını belirten kulüp öğrencileri, uluslararası önemi olan bu saygın konferansta yer almalarından ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Danışman öğretmen Seçil Bahar Kuru yaptığı açıklamada; önümüzdeki yıllarda “Model Birleşmiş Milletler” konusundaki çalışmalarını ve öğrencilerin katılacakları konferans sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtmiştir.

 

Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Bahattin Erel de; “Model Birleşmiş Milletler Kulübü” sayesinde daha fazla Beykent’li öğrencinin değişen küresel sorunlara farklı bakış açıları kazanarak, hem bireysel gelişimlerine hem de güncel sorunların çözümüne katkıda bulunduklarını ve böylece de uluslararası bilinç kazandıklarını dile getirdi.DSCN9862

 145 total views,  2 views today

Next Post

ALTUNHAN “Biz Çok Savş Gördük; Bunlar Bize Tatbikat Bile Olmaz”

İşadamı Erakmanın Otogar konusunda açıklamasını yanıtlayan Altunhan Şirketler Gurubu sahibi Salim Altunhan “Erakman arkasını bazı sermaye guruplarına dayamış konuşuyor. Biz böyle şeylere pabuç bırakmayız. Altunhan gurubu bugüne kadar çok çile çekti  çok savaş gördü bu olanlar bizim için tatbikat dahi olamaz. Biz varlıklarımızı satışa çıkardık. Gücü olan varsa gelip alsın. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp