Özel Edirne Dinamik Koleji Eğitime Başladı

admin

Edirne’nin yeni özel Koleji olan Özel Edirne Dinamik Koleji 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başladı. Okul Bahçesinde düzenlenen törene Okul Öğretmenleri ve idarecileri, Öğrenciler ve veliler katıldı. Uzun süren çalışmalar sonucunda Edirne’ye kazandırılan Dinamik Koleji’nin yeni binası başta veliler olmak üzere Edirnelilerin büyük takdirini topladı. Okul bahçesini dolduran yüzlerce öğrenci yeni okulunda ki ilk günün heyecanını ve sevincini yaşadı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı dinamik-koleji-eğitim-yılı-açılışı-2.jpg

Okul yöneticileri tarafından yapılan anlamlı açıklamada; “Dileğimiz şu ki bu binanın içinde hünerli ellerde yetişecek siz sevgili öğrencilerimizin bu kurumdan alacakları eğitim ile şehrimizi ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme yetisiyle buradan mezun olmalarıdır. Ancak unutulmamalıdır ki öğrenme, ömür boyu devam eden keyifli bir yolculuktur. İnsan, öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır. Bugün buraya gelerek bu yolculukta bize yoldaşlık etmeye karar veren, bize inanan başta sevgili öğrencilerimize ve onların değerli ailelerine heyecanımızı ve sevincimizi paylaşan herkese çok teşekkür ediyor, hepinize okulunuza hoş geldiniz diyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün konuşmasını Özel Edirne Dinamik Koleji Kurucusu Sayın Murat Er yaptı. Er konuşmasında; ”  Edirne Dinamik Koleji olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında şehrin en dinamik ve tecrübeli öğretmen kadrosunu bünyemizde bulundurmanın gururunu yaşıyoruz. Kolejimiz, öğrencilerinin eğitim odaklı anlayış ile geliştirilen sistemlerden yararlanmaları adına Simya Okulları ile iş birliğine gitmiş ve her kademe için bu okulların eğitim programını bünyesine katmıştır. Dinamik Koleji ailesi olarak duruşumuzdan ve kimliğimizden ödün vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özel Edirne Dinamik Koleji Olarak Tüm Eğitim Neferlerine, Öğrenci ve Velilerimize Huzurlu ve Başarılı bir Eğitim Öğretim Yılı Dileriz…”dedi.


”Çocuklar Geleceğimizin Güvencesi, Yaşama Sevincimizdir. Bugünün Çocuğunu, Yarının Büyüğü Olarak Yetiştirmek Hepimizin İnsanlık Görevidir.” MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Konuşmanın ardından okulun 4. Sınıf öğrencileri tarafından şiir ve şarkı gösterisi büyük bir beğeni ile izlendi. 

Ardından konuşan Dinamik Koleji İlk ve Orta Okul Müdürü Tayfun Zafer konuşmasında; “İlköğretim İnsan hayatının en önemli aşamasıdır. Bu aşamada çocuklarımız okulumuzda öncelikle bağlı Türk Milletinin manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar olarak yetiştirecektir. Gelecekte. Bu ülkeye hizmet edecek ve çağdaş medeniyet seviyesine çıkaracak çocuklarımızın anne ve babası olan sizler her şeyden sakınıp, her zorluğa göğüs gerdiğiniz, göz bebeğiniz olan çocuklarınız bizlere emanet ediyorsunuz. Sayın Veliler Okulumuzda çocuklarımıza bilimi, teknolojiyi bütünleştirip, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zevkli ve eğlenceli hale getirerek, eğitimde hayallere ulaşmayı amaçlamaktayız.” Dedi.

Daha sonra konuşan Lise Müdürü Güldeniz Paputçuer; “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin yenilmez, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabul eden Özel Edirne Dinamik Koleji ailesine hepiniz hoş geldiniz. Yeni bir eğitim yılının ilk gününde Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmen arkadaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim; Amacımız, başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği milletimizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma yarışında kendini ifade edebilen, soran, sorgulayan, düşünen, düşündüğünü demokratik yollarla ifade edebile, ülkesini ve insanlığı seven bireyler yetiştirmektir.” Dedi.

“Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur.” Dinamik öğretmenleri 2019-2020 öğretim yılında sizlerle… Daha sonra Özel Edirne Dinamik Koleji Öğretmen kadrosu tanıtıldı. Ardından ilk ders zili çaldı ve Öğrenciler ders başı yaptı. Biz de Edirne Ajans Medya Grubu olarak İlimizde yeni Eğitim Öğretim yılına yeni binasında başlayan Okulumuz Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

 1,120 total views,  5 views today

Next Post

CHP'nin 96. kuruluş yıl dönümü

CHP’nin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Edirne’de düzenlenen torene, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve partililer katıldı. Tören kapsamında oluşturulan kortej Edirne Belediyesi önünden Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. Törende konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 9 Eylül 1923 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp