Özel gereksinimli çocuklara spor oyunları eğitimi

admin

IV. BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI AKRAN EĞİTİMİ PROGRAMI (1)

 

 

 

 

 

 

Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Akran Eğitimi programı yapıldı.Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Akran Eğitimi Programı 26 Nisan 2016 tarihinde Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Açılışa Proje Koordinatörü Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu, Öğretim Görevlisi Nilüfer Tokgöz, Öğretim Görevlisi İlknur Kobaş Tepe ile akademisyenler, özel eğitim okullarının öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

IV. BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI AKRAN EĞİTİMİ PROGRAMI (4)

 

 

 

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında konuşan Proje Koordinatörü Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu bu sene dördüncüsü düzenlenecek Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları’na 140’ın üzerinde yurt dışı, 200’ün üstünde yurt içinden katılımın olacağını belirtti. Artan katılım ve destekler sayesinde özel gereksinimli çocukların sorunlarına olan farkındalığın da artacağını ifade ederek başta Trakya Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük olmak üzere destekleyen herkese teşekkür etti.

Piyano’da Öğretim Görevlisi Gökçe Güven eşliğinde Yrd. Doç. Dr. Zerrin Tan yönetiminde Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Öğrencileri Korosu bir konser verdi.

Konser sonrasında Edirne Eğitim Uygulama Özel Eğitim Okulu öğrencileri bir gösteri sundu. Gösterinin ardından Yrd. Doç. Dr. Ebru Selçioğlu koordinatörlüğünde Eğitim Fakültesi öğrencileri bir drama sahneledi.

Gösterilerin ardından özel eğitim okullarının katılımıyla düzenlenen sergi ile program son buldu.
IV. BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI AKRAN EĞİTİMİ PROGRAMI (2)

 

 

 

 

 

 

IV. BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI AKRAN EĞİTİMİ PROGRAMI (3)

 121 total views,  2 views today

Next Post

Köylerce ortaklaşa yağmur duası yapılıyor

Edirne’de gelenek haline gelen yağmur duaları devam ediyor.  Edirne Merkez Köylerinden  Uzgaç Köyü Muhtarı  Metin Canan, Bu yıl yağmur duasının 6 köyle ortaklaşa olarak 22 Mayısta  Uzgaç köyünde yapılacağını belirtti.  Canan. Bu arada kendi köyünün merkez köyleri arasında toprağı en az köylerinden olduğunu belirterek,”Köyümüze gelip gidenlerle ancak 150 nüfusumuz var.  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp