Özel İdare Genel Sekreteri’ne veda gecesi düzenlendi

admin

 

 

 

4,5 yıl Edirne Özel İdare Genel Sekreterliği görevini sürdüren ve sağlık nedeniyle emekliliğini isteyen Muhammet Öztürk için Lalezar’da veda gecesi düzenlendi.

Özel İdare Genel Sekreterliğinde ayrılan Öztürk,  bundan sonra üniversitede görev yapacak.

Muhammet Öztürk’ün veda gecesine  Edirne Valisi  Günay Özdemir,  Belediye Başkanı Recep Gürkan,  Başsavcı Muhammet Savran ,İl Emniyet Müdürü  Armağan Adnan Erdoğan, Kültür Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, ve meclis üyelerinin bir bölümü, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı  Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, EDOSOB Başkanı Emin İnağ ve   Özel idare personeli katıldı.

 

 

Toplantıda bir konuşma yapan Öztürk 5 Ağustos 1975 yılında başladığı görevi bugün tamamlayıp başka bir göreve geçme kararı aldığını belirterek, Edirne Özel İdare Genel Sekreterliği görevi sırasında kendisine destek verenlere şükranlarını sunarak başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti;” Son zamanlardaki sağlık sorunları nedeniyle emeklilik kararı aldım.

10 Ağustos tarihinde emekliye ayrılıyorum. 4,5 yıl özel idarede birlikte çalıştık Bu süre zarfında Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere Valilerimize, İl Genel Meclisi üyelerine,  belediye çalışanları ve belediye başkanlarına, muhtarlara ve sivil toplum kuruluşlarına kısaca hizmet alan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamımda Edirne’den ayrılmamakla birlikte özel işimde, üniversitede geçirmek üzere aranızdan ayrılıyorum hakkınızı helal etmenizi diliyorum” dedi.

 

 

Daha sonra söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Muhammet Hoca ile meslektaş olduklarını, uzun bir sürenin ardından burada bir araya geldiklerini belirterek; “ Ben Edirne’de Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olduğum dönem kendisi de İstanbul’da Milli Eğitim Müdür Yardımcısıydı. Daha sonraları halkımıza hizmet etmeyi sürdürüp sorunları çözme gayreti içinde olduk.

SİYASETİN EMEKLİLİĞİ YOKTUR. BEN DE DÖRT BEŞ DÖNEM SONUNDA EMEKLİ OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM

Genel sekreterimizle ortaklaşa çalıştık. Hangi işte olursa olsun en önemli olan sağlıkla emeklilik. Bu inşallah bize de nasip olur diyeceğim fakat siyasetin emekliliği yoktur, sonsuza kadar devam eder.

Ben de erken yaşlarda dört beş dönem sonra bırakmayı düşünüyorum herkes rahat olsun. Değerli hocam bundan sonraki ömrünüzde sağlık ve sıhhat dilerim. Yolunuz açık olsun” dedi.

Ardından söz alan  Edirne Valisi Günay Özdemir, kamuda çalışanların esas amacının sağlıklı bir şekilde emekli olmak olduğunu  belirterek; “Aslında ben yaşam boyunca emeklilik diye bir durumun olmadığını düşünüyorum. Muhammet Bey de hayatı boyunca emekli olmayacak insanlardan birisi.41 yıl çalıştıktan sonra bu bilgi birikimini üniversitede gençlerle paylaşacak.

 

 

 

 

Bundan böyle bilgisiyle yeni yetişen gençlere örnek olacak bir yaşam tarzını seçmiş. Bu da emeklilik diye bir seçeneğinin olmadığını gösteriyor. İnsan olarak bizim görevimiz ölünceye dek insanlığa hizmet etmek ve üretken olmak.

ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ ZOR BİR GÖREV

İnsanlar ürettikleri sürece gençtir. Eğer siz 20 yaşında insanlık için bir şey üretmiyorsanız yaşlı sayılırsınız. 80 yaşında olup insanlık adına bir şeyler üretiyorsanız genç sayılırsınız. Önemli olan insanlığa hizmet sunmak. Ben inanıyorum ki Muhammet Bey sağlığı elverdiği sürece hizmete devam edecek.

Özel İdare Genel Sekreterliği zor bir görevdir. Ben de iki yıl özel idare genel sekreterliği yaptım. Bu görev hizmet ettiğinizde çok önemli bir görev.

 

 

Burada yapılan işin sonucunu alabiliyorsunuz. Siyaseti de nereden biliyorsunuz diye sorulursa aslında ben bir dönem belediye başkanlığı da yaptım.  Kaymakamlıkla başladık bir yıl kayyumla Kırıkkkale Keskin İlçesi’nin bir kasabasında belediye başkanlığı görevinde bulundum.

EMEKLİ OLUNCA MUHTAR OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM

 

 

Daha sonra çeşitli görevlerde bulundum. Bunun dışında herhalde bir muhtarlık kaldı. Emekli olunca da muhtar olmayı düşünüyorum. Muhtarlık zor bir iş dedemin belirttiği gibi bu iş başkasına verilmeyecek kadar önemli bir görev. Muhammet Beye bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Edirne Valisi Özdemir ve Belediye Başkanı Gürkan, Muhammet Öztürk’e plaket sundu ve başarı diledi.

 230 total views,  2 views today

Next Post

Bisikletin Şampiyonları Yine Edirne'den

              Erciyes Dağı’nda düzenlenen Uluslararası Erciyes Dağ Bisikleti Kupası, Downhill Türkiye Şampiyonası ve UCI Downhill-C3 kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlarla tamamlandı. Yıldız erkek kategorisinde  Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları Eren Baki Doğan 1., Ayberk Çelik 3. ,Gökberk Yıldırım 4., Eren Mecit Albayrak 8. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp