Özel Kreş ve Bakımevi personeline seminer

admin

Özel Kreş ve Bakımevi personeline seminer (1)

 

 

 

 

 

 

İlimizde okul öncesi eğitim veren kreş ve özel bakım merkezleri personeline “Çocuk ile iletişim, davranış ve uyum problemleri, öfke kontrolü, çocuk ihmal ve istismarı” konularında seminer düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüme bağlı birimlerde görev yapan; Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Sosyolog vb. meslek elemanları tarafından verilen seminerin açılış programına Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Müdür Yardımcıları Erdinç TOPÇU, Sebahattin Bilgiç, Meslek Elemanları ile Özel Kreş ve Bakımevlerinde çalışan personel katıldı.

Özel Kreş ve Bakımevi personeline seminer (4)

 

 

 

 

 

 

 

Seminerin açılış programında konuşan İl Müdürü Bilgin Özbaş; “ – İnsanların en değerli varlıkları evlatlarıdır. Evlatlarımız için yaşarız, geleceğimizi evlatlarımıza göre planlarız. Yeri geldiğinde evlatlarımız için canımızı vermekten geri kalmayız. Bizler sizlerin çalıştığı kurumları sadece ticarethane olarak görmüyoruz. İnsana hizmet etmenin ne kadar kutsal olduğunu iyi biliyoruz. İnsanlar en değerli varlıklarını, evlatlarını sizlere teslim ediyor. Farklı meslek gruplarında çalışan insanların yapabileceği hatanın telafisi olabilir ama sizler hata yaparsanız telafisi imkansız sonuçlar ile karşılaşabiliriz. Yapılan bilimsel çalışmalar ve araştırmalar insan karakterinin büyük bir bölümünün 0-6 yaş arasında şekillendiğini göstermektedir. Bu konuda halk arasında söylenen bir tabir vardır; İnsan yedisinde ne ise yetmişinde de odur. Bu dönemde örnek aldığı rol model olarak benimsediği kişilerin başında sizler gelmektesiniz. Bu neden ile çalıştığınız kurumlarda hata yapma lüksünüz yok, bu yüzden bu eğitimleri çok önemsiyoruz” dedi.

Özel Kreş ve Bakımevi personeline seminer (3)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır’da yaptığı konuşmada Almanya’da kreşe gittiğini okul öncesi eğitim aldığını ve bu eğitimin kendisi açısından ne derece önemli olduğunu anlatarak çocuklarımızın yetişmesinde sizlere büyük bir görev düşmektedir; sevgi, ilgi, şefkat  çok önemlidir. Sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, çocuğun kendine güvenli, sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için güven veren, anlayışlı, sevgi dolu bir çevreye ihtiyacı vardır. Bu çevreyi sağlayamazsak çocuk; kendine güvensiz olur, çevreye kuşku ile bakar, bunalıma girer, büyüklerinin ilgisini çekmek için gereksiz davranışlar yapar. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde sizlere büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Özel Kreş ve Bakımevi personeline seminer (5)

 

 

 

 

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk İlk Kabul ve Müdahale Birimi(ÇOKİM) konferans salonunda gerçekleştirilen 1.etap eğitim semineri sonunda İl Müdürü Bilgin Özbaş, Müdür Yardımcıları Erdinç Topçu ve Sebahattin Bilgiç tarafından seminere katılan Özel Bakım Merkezleri ve Kreş çalışanlarına Sertifikaları verildi.

Eğitimin çok faydalı olduğunu söyleyen Özel Kreş ve Bakımevi çalışanları benzer eğitimlerin sık sık yapılmasının faydalı olacağını dile getirdiler.

Özel Kreş ve Bakımevi personeline seminer (2)

 129 total views,  2 views today

Next Post

Erdin Bircan Muş ve Varto'da

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve beraberindeki CHP heyeti Erzurum’dan Muş’a geçerek yurttaşlara seçim sonrası yaşananları anlatmaya devam etti. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan ve CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’dan oluşan CHP Heyeti 25 Ağustos Salı günü Erzurum Çat CHP İlçe Başkanlığını ziyaret ederek temaslarına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp