Özel Trakya Hastanesi ‘Gebe Eğitim Okulu’ Açtı

admin

Özel Trakya Hastanesi, gebelik planlayan ve bebek sahibi olan kadınların bilgilendirilmesi amacıyla ‘Gebe Eğitim Kursları’ başlatıldı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ünal Eren ve Gebe Eğitmeni Ebe Bahar İska yönetiminde verilen kurs, ilk mezunlarını verdi.

ÖZel Trakya Hastanesi Kadın HAstalıkları ve Doğum Bölümünde, Uzman Doktor ve Ebe eşliğinde ‘Gebe Eğitim Kursları’ açıldı. Daha çok gebelik planlayan veya bebek sahibi olan anne ve babaların bilinçlendirilmeleri için açılan eğitim ilk mezunlarını verdi.

Gebe Eğitmeni Ebe Bahar İSka yaptığı açıklamada, “Bu eğitim sayesinde tüm anne ve baba adaylarını daha iyi bireyler olmasına yardımcı oluyoruz. Doğuma hazırlık eğitimi ile doğum korkusunda azalma, annenin doğum memnuniyetinde artış, ağrı ile baş etme, spontan  doğum oranında artma, doğum sonu döneme uyum kolaylığı, başarılı emzirme teknikleri ve doğru nefes egzersizleri, başarılı lohusalık dönemi sağlamak için tüm anne ve anne adaylarının yanındayız.

Verdiğimiz eğitimde doktorumuzun gebeyle rutin takipleri egzersizlerin dışında anne yeni doğan ilişkisi, bebeğin bakımı (banyo vb.) annenin kişisel bakımını sağlanmasında destek olmak ‘Hüzünsüz Lohusa’ annelik serüveninde devam etmesinde cesaretlendirmek, bağlanma iç güdüsüyle temellenmiş bebeğimizin emzirilmesi ve bakımı konusunda farkındalığı sağlamak ve becerileri geliştirmek üzere açtığımız doğuma hazırlık okuluna tüm gebelerimizi davet ediyoruz. Tüm çabamız sağlıklı, eğitimli anne ve bebek için” dedi.DSCF1315

 174 total views,  2 views today

Next Post

Öğrencilerden Barınak Ziyareti

Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nı minik öğrenciler ziyaret etti.          Edirne merkezde özel eğitim veren okullardan olan, Faika Erkurt Özel Eğitim Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barına’ğını ziyaret etti.          Faika Erkurt Özel Eğitim Ortaokulu öğretmenleri, hayvanların insanlar üzerinde, özellikle çocuklarda olumlu etkileri olduğunun bilinci ile minik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp