Özgür Özel: “Ayçiçeği ve Pirinç Destekleri Ne zaman Ödenecek?”

admin

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Edirne’deki ziyaret programı kapsamında CHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun da Mecliste her fırsata dile getirdiği, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın da kendisine yaptığı açıklamada; Edirnelilerin gözü ve kulağının Ziraat Bankası’nda olduğunu, Ayçiçeği ve pirinç’te 2020 yılı desteklemelerinin hala ödenmediğini söylediğini ifade ederek, Geliyorlar, gidiyorlar, bir türlü bu desteklemeleri alamıyorlar. Bizde buradan 2020 yılı ayçiçeği ve pirinç desteklemelerinin bir an önce ödenmesi konusunda çağrıda bulunuyoruz.” dedi.
“Belediye ve Örgütün Uyum İçinde Çalıştığı gözbebeği İlimiz Edirne”
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın da katıldığı Basın Toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel , “Belediyenin bizde olduğu, Türkiye rekorları kırdığı, CHP açısından hem belediyenin hem de örgütün biribiryle uyum içerisinde çalıştığı hepimizin gözbebeği bir ildeyiz. Türkiye kamuoyundaki en önemli gündem bir organize suç örgütü liderinin Birleşik Arap Emirlikleri’nden her hafta bir yada 2 videoyla, daha önce arasının çok iyi olduğu, sembollerini miting alanlarında yaptığı, miting meydanlarında onların lehine oy istediği Cumhur ittifakı ve Cumhur İttifakının her iki partiye de çok yakın ve Cumhur ittifakının kesişim kümesinde bulunan Süleyman Soylu ile ilgili yaptığı açıklamalar. Kendisiyle ilgili son derece ağır ithamlar var. Tabi bir suç örgütü liderinin söylediği her sözü doğru kabul etmek mümkün değil. Ama bu kadar ciddi iddialar varken burada yapılacak iş bu iddiaların üzerine gitmek ve araştırmaktır. Süleyman Soylu bunu yapmak yerine gündemi bulandırmaya ve gündemi trollemeye çalışmaktadır. Örneğin Ortaya attığı iddiada; “Bir siyasetçinin mafya liderinden ayda 10 bin Dolar aldığı” iddiasıdır. Bu iddiayı tartışmalar kendi üzerinden gitsin diye ortaya atmıştır. Ama biz CHP olarak bu soruyu Süleyman Soylu’ya her zeminde ve her dakika sormaya devam ediyoruz.

“AÇTIRMA KUTUYU SÖYLETME KÖTÜYÜ NOKTASINA GELİNMEZDİ”
Son olarak bütün Türkiye’deki İl ve İlçe binalarımızda “bu parayı alan siyasetçi kim” diye pankartlarımızı sallandırdık. Bu konuyla ilgili defalarca Meclis Başkanına önerge verdik, sustular. En son Sayın Genel Başkanımız, Grup toplantısında bu kez meseleye bir başka şekilde yaptığı ustaca bir konuşma ile Sayın Mustafa Şentop’u da bu konu içerisine dahil ederek onu harekete geçirmiştir. Artık Mustafa Şentop’ta konuşmaya başlamış ve Bu parayı alan siyasetçi’nin bencede artık açıklanması gerekiyor diyrek Süleyman Soylu’ya çağrıda bulunmuştur.”dedi.


“Süleyman Soylu kendine güveniyorsa Meclis’te soruşturulmalıdır.”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddiaların Meclis’te soruşturulması gerektiğini söyleyen Özel: “Eğer Süleyman Soylu soruşturulacaka bunu Anayasamıza göre Soruşturma komisyonu yapacak. Buradan hem Meclis Başkanına çağrımızıdır. Hiçbir partinin soruşturma komisyonunu toplamak için 301 imzası yoktur. Meclis Başkanı eğer samimi ise burada bir soruşturma komisyonu kurulmasının doğru olduğunu hem ifade edebilir, hemde kendi partisine de çağrı yapabilir. Biz CHP Milletvekilleri olarak eksiksiz soruşturma komisyonuna imza vermeye hazırız. Süleyman Soylu kendine güveniyorsa Meclis’te soruşturulmalıdır. Aklanabiliyosa aklanmalı, Aklanamıyorsa da bunun hesabını mutlaka vermelidir.” dedi.
“Siyasi Alzaymır Polemiği”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un “Siyasi Alzaymırmısın” benzetmesine tepki gösteren Özel: “Siyasi Alzaymır yapılanları, edilenleri, konuşulanları bildiğiniz gibi unutma hastalığıdır. Peki Mustafa Şentop, yıllar önce kendi çocuklarını feto’nun okuluna yolladı da şimdi siyasi alzaymıra uğramamızı mı beliyor. Siyasi aşzaymır dersek geçmişte feto hakkında yaptığı konuşma ve eylemlere bakarız dedik ve Çocuklarımla uğraşıyor diye Şentop açıklama yapmış. Bugün Türkiye’de insanlar, “Çocuklarını Fetonun okuluna veya dershanesine yolladın” diye memuriyetten atılacak ve hiç birşey demiyceksiniz, kendi çocuklarınız hatırlatıldığı anda “Çocuklarımla uğraşmasınlar” diyeceksiniz. Çocuğu alıpta fetonun okuluna veren sensin bunun hesabını da verecek olan sensin.” dedi.
“Eksiksiz bir biat, tam bir teslim oluş. 180 derece bir U Dönüş.”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir sredir ABD Başkanı Biden’a karşı tepkilerde bulunduğunu söyleyen Özel: “Biden ile ilgili söyledikleriniz bir kenarda dursun da. 14 Haziran’da Biden ile görüşmeye gidecek olan ve bundan büyük memnuniyet duyan, bunun için 6-7 aydır nerdeyse yalvar yakar olan, telefonlar başında uykusuz geceler geçiren benim Cumhurbaşkanı adayım değil ki. Seninki… Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Beyaz Sarayın kapısında yatmıyor. Görüşme yapabilmek için her yolu denemiyor. Bunu siz yapıyorsunuz ve kalkıp Biden’a laf soylüyorsunuz. Daha bundan 3-4 sene önce T.C.’de herkes cumhurbaşkanı olabilir, bir tek sen olamazsın dediğin Erdoğan senin şimdiden Cumurbaşkanı adayın. Cumhurbaşkanlığı seçiminin günü belli değil, adayınız belli. 4 sene önce herkes olur sen olamazsın dediğin adamı şimdiden Cumhurbaşkanı adayı ilan etmişsin. Eksiksiz bir biat, tam bir teslim oluş. 180 derece bir U Dönüş.”dedi.

 257 total views,  9 views today

Next Post

ÜRETİCİ KADINLAR VE ANTİKA PAZARI 10 HAZİRAN'DA AÇILIYOR

Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar ve Antika Pazarı 10 Haziran Perşembe günü saat 10’da açılıyor. Doğal ve iyi tarım uygulaması ürünlerin satışının yapılacağı ve 150’nin üzerinde üretici kadının Edirne’nin köylerinden katılacağı pazarda ayrıca antika eşyaların satışının da yapılacağı stantlar açılacak. Edirne’nin üretici kadınlarını bir araya getiren ve kadınların ev ekonomisine katkıda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp