Özilke Özel Eğitim Öğrencilerinden Kızılay’a ziyaret

admin

9 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle Özel Arda Özilke Özel Eğitim Öğrencilerinden bir grup ve öğretmenleri Kızılay Aşevi ve Kızılay Kan Merkezini ziyaret etti.

Öğrencilere Kızılay Toplumsal dayanışmayı sağlamak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak ve kan, ilk yardımda karşılıksız hizmet verdiği, bu yüzden Türk Kızılay’ı gönüllü olarak yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşlar olarak desteklememiz gerektiği anlatıldı.

Edirne Kızılay Aşevi gezilip, burada hangi imkanlarda neler yapıldığı ve hangi hizmetleri sunduğu yetkililerce anlatıldı, öğrencilerimize Türk Bayrağı hediye edildi ve ardından Kan Merkezi ziyaret edilerek kan vermenin önemi üzerine konuşuldu. Kızılay Aşevi ve Kan Merkezi çalışanlarına ilgilerinden ve verdikleri bilgilerden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Unutmayalım, “Kızılay’a bağışlayacağınız bir damla kan, bir candır ve Kızılay’a yapacağınız her bağış bir insanın hayatına dokunmanızı sağlayacaktır”.

 

 484 total views,  2 views today

Next Post

KİŞİOĞLU'ndan Kızılay Edirne Şubesi'ne ziyaret

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin KİŞİOĞLU 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası Münasebetiyle Kızılay Edirne Şube Başkanlığını Ziyaret Etti 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arası ülkemizde Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır. Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp