ÖZKAN, “inşaat sektöründe işler iyi değil”

admin

Edirne İnşaat Sanatkârları Derneği Başkanı Mehmet Özkan İnşaat sektöründe çalışan sanatkârlarla ilgili olarak yaptığı açıklamasında özellikle seçim sonrası ekonomide belirsizlik ve doların hızla yükselmesi sektörü olumsuz etkilediğini belirterek, “ Biz Edirne’de iş yaşamını sürdüren İnşaat Sanatkârları Esnaf Odası olarak günümüzde ekonomik sıkıntı yaşıyoruz. Örnek vermek gerekirse 7 Haziran’da yapılan Milletvekili seçimlerinden sonra ülkede hâkim olan belirsizlik büyük oranda da inşaat sektörünü olumsuz etkiledi, çalışma alanını daralttı. Sektörde ciddi bir duraklama görülüyor. Yatırımlar ve inşaatlar durdu, müteahhitler işlerini yavaşlattı ve bir kısmı ise tamamen durdurdu.

Mehmet Özkan

 

 

 

 

 

 

 

 

%30 DARALMA VAR

Bugün Edirne’de inşaat sektörümüzde %30 daralma olduğunu belirledik. Bunun yanında inşat sektörü ile iş yapan ortalama 30-40 kalem işkolunda da inşaat sektöründeki bu kriz nedeniyle büyük sıkıntılar meydana geldi.  Diğer yandan son aylarda dolar ve avronun aşırı yükselmesiyle maliyet yükselmiş oldu, dolayısıyla konut fiyatlarında yukarıya doğru bir eğilim belirdi. Onun yanında faizlerde de yükselme olması hepimizin iş yaşamına yansıyor. İnşaat sektörü olarak üyelerimiz gerçekten zor koşularda işlerini sürdürüyor. Aidatlar ödenemiyor bu yönde büyük sıkıntılar var. Bu bunalımın sona ermesi için seçimlerin bir an önce yapılarak ülkeye istikrarın gelmesi beklentisi içindeyiz. Bir kasımdan sonra oluşacak siyasi tablo bizlere yol verecektir, beklentimiz bu doğrultudadır.” Dedi.

 

 

 

 12 total views,  2 views today

Next Post

Ayşekadın Uzunkaldırım girişindeki yolda yeni düzenleme

              Bugüne kadar araç trafiği akışında büyük sorun yaşanan Ekmekçizade Kervansaray yanı, Uzunkaldırım yolu girişinde trafik ekiplerince yeni düzenleme yapıldı. Konu hakkında açıklama yapan  EBED ( Edirne Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Dilek Kaynak, derneklerine yakın olan, özellikle engelliler için büyük sorun yaşadıkları bu yolda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp