Özsoy, Edirne Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı.

admin

Edirne’nin ilk ve tek Bölgesel Radyo İstasyonu olan 92,2 Radyo Su’da her ay  yayınlanan Edirne Belediyesi’nin Kültürel ve Sosyal Etkinliklerinin Tanıtıldığı “Edirne Belediyesini Tanıyalım” programının konuğu Edirne Belediye Başkan Danışmanı Adem Özsoy oldu.  Özsoy programda yaptığı açıklamalarda Belediye’nin çalışmalarını anlattı.

“3,5 yılda yapılan hizmetler ödüllerle Taçlandı”

Edirne Belediyesi’nin Belediye Başkanı Recep Gürkan önderliğinde projelerle yatırımlarına devam ettiğini ve bunun karşılığı olarak ta alınan ödüllerin olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti;

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasında Edirne Belediyesi’ne 5 ödül birden geldi. 8 BİN 300 YILLIK TARİHE IŞIK TUTAN EDİRNE KENT MÜZESİ, EDİRNE BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ VE NİKAH SALONU, SELİMİYE’NİN ÇEVRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJE, SULAR ÜZERİNDE YÜKSELEN ŞEHİR TUNCA, ŞAHESER MİNİAPARK VE GÜN BATIMI İÇİN ŞEHİR TERASI, projelerinden 5 ödül aldık.  En son bildiğiniz üzere Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen bu ödüllerde de başkanımız  Recep Gürkan’a ödülleri; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila takdim etti.

Yine Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde Edirne Belediyesi’ne bir ödül daha geldi. Edirne Belediyesi, Kültür ve Sanat Kategorisinde “Edirne Kent Müzesi Tarihi Değerleri İle Yaşayan Ve Yaşatılan Edirne” projesi ile ödüle layık görüldü. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ödülü Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal takdim etti.  Edirne’de gezen, yaşayan insanlarımızla karşılaştığımızda taraflı, tarafsız kim olursa olsun, TV’lerden bu haberleri görünce, Gazetelerden bu haberleri okuyunca çok mutlu olduklarını, takdir gördüklerini ve Başkanımıza selamlarını ilettiklerini bizlere ifade ediyorlardı. Gerçekten 3,5 yılda, Edirne Tarihinde görülmemiş bir şekilde özellikle proje aşamasındaki takdire şayan ödüllerimizi  Edirne halkının bir kez daha gıpta ile seyrettiğini biliyoruz ve görüyoruz.

 

“Fenerbahçe Evleri’nin temeli atıldı”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın ‘Hedef 1 Milyon Üye’ projesi kapsamındaki ilk Edirne’ye yapılacak olan Fenerbahçe Evleri’nin temeli düzenlenen törenle atıldığını ifade eden Özsoy açıklamasına şöyle devam etti; Buradaki  Temel atma töreninde Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a ‘Türk Futbolunun Başpehlivanı’ diyerek minyatür altın kemer hediye etti. Edirne’li arkadaşlarımız Başkanımız Recep Gürkan’ı ziyaret ettiklerinde bir Fenerbahçe Altyapı tesisleri gibi bir şeyler düşündüklerini söylediler. Sayın Başkan da kendilerine Fenerbahçe evi yapsak nasıl olur? Önerisini getirdi ve Edirne’de Fenerbahçe’ye gönül veren arkadaşlar kendi imkanlarıyla bir arsa alıyorlar. Hemen 15,5 dönüm büyüklüğünde bir arsa aldılar.  Sayın Başkanımız da bu arsa üzerinde yapılacak olan tesise destek verdi. Plan projeler hazırlandı ve geçtiğimiz günlerde FB Başkanı Aziz Yıldırım Edirne’ye gelerek, sayın Başkanımız Recep Gürkan ve beraberindekilerle temelini attılar. Bu gerçekten çok güzel bir olaydır. Aziz Yıldırım’ın Edirne’liler  ve Belediyemiz hakkında yaptığı konuşma bizleri ve Edirne’lileri onurlandırdı. Başkanımız Recep Gürkan da, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a Kırkpınar’ı simgeleyen minyatür altın kemer hediye etti.

“Bütün şehir ile Edirne’ye büyük yatırımlar gelecek”

Torba yasası ile Edirne’nin Bütün şehir olma ihtimaline kesin gözüyle bakıldığını ifade eden Özsoy; Edirne’nin Büyük şehirlere benzeyen bir yapısı olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “ Biliyorsunuz Türkiye’de 81 tane İl, 921 tane de ilçe sayımız var. 2012 yılında da, ekonomik getirisi, insanların daha rahat edebilmeleri için, büyüyen şehir potansiyellerine göre, belik de yerinden yönetim anlayışını getirmek için  Büyük şehir Belediyeleri kurulmuş tu. Daha önce 13 tane kurulmuştu, sonra da çoğal dı ve 30 tane oldu. Bu 30 tane Büyükşehir Belediyemizin bir de Büyükşehir ilçe Belediyeleri var. Büyük Şehir, Şehir2e 10.000m2’lik bir alan içinde, nüfusu 750.000 ve üzeri olan şehirler, Büyükşehir statüsüne alındı. Alınınca da o nüfusa göre de şehir 3’e ya da 4’e duruma göre bölündü. Oralara da ilçe Belediyeleri yapıldı. Şimdi de sıra Hükümetin hazırlamış olduğu Bütün şehir’e geldi. Bütün Şehir yasasında bulunduğu il içinde ki ilçeler ile bağlı olacak. Nüfusu 400.000 ve üstü iller Bütün şehir olacak. Şu anda Edirne ile birlikte 51 tane Belediyemiz var. Burada Edirne’yi örnek alacak olursak 8 tane ilçemiz var. 8 tane ilçe de direk Edirne’ye bağlanmış olacak. Yani Edirne Belediyesi Bütün şehir olacak. Bunun da Edirne’de o günkü yasaya göre nasıl olacağına bakacağız tabii.  En az bir tane merkez ilçe belediyesi olacak. Bütün şehir ile Edirne’ye yatırımlar daha fazla gelecek. Ekonomik anlamda güçleneceğiz.

 

 236 total views,  2 views today

Next Post

Kirezci; “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun”

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci yaptığı açıklamada; Varlıkları ile ellerinin değdiği her yeri, her şeyi değiştiren, dönüştüren, güzelleştiren, yaşanılır kılan tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutladığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “5 Aralık 1934 günü Başbakan İsmet İnönü ve 191 milletvekilinin imzasıyla önerilen “Kadınların […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp