Özsoy, Radyo Su’da Edirne Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı

admin

Edirne Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal etkinliklerini anlatan “Edirne Belediyesi’ni Tanıyalım” programı önceki gün 92,2 Radyo Su’da canlı olarak yayınlandı. Programa Konuk olarak katılan Edirne Belediye Başkan Danışmanı Adem Özsoy Edirne Belediyesi’nin çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi. 03 Kasım 2017 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Edirne’ye gelerek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kente yaptığı hizmetler ve yatırımların toplu açılışını yaptığını ifade eden Özsoy sözlerine şöyle devam etti; “  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yaklaşık 1 yıldan bu yana Edirne’ye gelmeyi düşünüyordu. Fakat bir türlü programlar değişik nedenlerle uymadı. Ama Genel başkan  “Daha geniş bir zamanda gelip Edirne’yi ve ilçelerini gezip dolaşacağım” demişti ve 03 Kasım 2017 tarihinde Edirne’ye gelip, Keşan’dan başlayarak, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu ve son olarak Edirne’ye geldi. Kılıçdaroğlu Edirne’de çok güzel bir organizasyonla karşılandı. Genel Başkan ilk defa CHP Edirne Belediyelerini yerinde görüp, onların yaptığı hizmetlerin açılışını gerçekleştirdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Edirne’de ki konuşmasında özellikle Sayın Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın göreve geldiği ilk günden bu yana yaptığı hizmetleri gerçekleştirmiş olması Genel başkan tarafından takdirle karşılandı ve orada şu mesajı verdi. ; “Bir dahaki seçimlerde de Recep Gürkan’la yine beraberiz” dedi. Önümüzdeki 2019 seçimlerinde de yine Recep Gürkan’la devam edeceğiz demek istedi.  2019 seçimlerine 1,5 yıl kala Başkanımızın isminin lanse edilmesi bir ilktir. Görünen o ki genel Başkanın bu açıklaması CHP Tabanında, İl ve İlçe teşkilatlarında, Recep Gürkan’ın da bulunduğu konum ve makam itibarıyla olumlu karşılandı.  Tabii ki zaman zaman serzenişler olacak tır. Karşı olanlar da çıkacaktır. Eleştirenler de olacaktır. Sayın Başkanımız bu eleştirilerin her birini dikkate alarak anında müdahale ediyor.” Dedi.

Edirne Belediyesi’nin her şeyiyle güçlü bir şekilde, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın dik duruşu sayesinde büyük işler yaptığını ifade eden Özsoy; “Sayın Başkanımızın seçim zamanında vermiş olduğu 16-17 civarında ki sözlerinden hemen hemen % 100 yüzünü gerçekleştirdiğini bütün Edirne gördü.  Bakın 2019 seçimlerine 1 yıldan fazla zaman olmasına rağmen Tarihi projelerden tutunda, imar uygulamalarına kadar, kadınlara yönelik çalışmalar, sağlık, spor alanındaki çalışmalar, Ulaşım ve kültürel anlamdaki çalışmalar ve ilçelere yapılan yardımlar Sayın Başkanımız tarafından yapıldı. Yine Edirne’de yapılan parklar, yeni hizmet binaları, Engellilerimize yapılan yatırımlar, sosyal kültürel projelerimiz, turizm konusunda yapılan büyük gelişmeler, Eğitime verilen destek, AB ve Kalkınma ajansına ait onlarca proje hayata geçirildi.” Dedi.

“62 yıldır açılması planlanan  Kuzey ve Güney Çevre yolu Hizmete girdi”

Edirne’ye Kuzey ve Güney çevre yolu olmak üzere ulaşıma büyük nefes aldıracak 2 tane önemli yol kazandırıldığını ifade eden Özsoy; “Bu yapılan yollar şu anda ulaşıma açıldı. Edirne’de artan trafik ve E-5’te yaşanan yoğunluk artık sona erecek. 62 yıldır açılması planlanan, bundan önceki Belediye Başkanlarımızın da düşündüğü ve programlarına aldığı ama yapamadığı çevre yollarını Sayın Başkanımız Recep Gürkan yaptı ve hizmete açıldı. Yine Tıp Fakültesi ile Devlet Hastanesi arasında ki yol çalışması devam ediyor. Önceden Tıp Fakültesi ve Oradaki eğitim birimlerine giden memurlar, öğrenciler ve hastalarımızın ulaşımda sıkıntı yaşadığını, o noktada trafiğin durma noktasına geldiğini hep beraber gördük. Artık bu alternatif yolla (Sağlık yolu)  bu yoğunluk ve tıkanma yaşanmayacak.”dedi.

2019 Seçimlerine 1,5 yıl kala ilk defa Belediye Başkanlığı Adaylığında ismi 1,5 yıl önceden açıklanan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın olduğunu ifade eden Özsoy; “ Bakın 2014 seçimlerinde Edirne Belediye Başkanlığı adaylığına 7 arkadaş varım dedi. Ancak öyle olaylar ve anlaşmazlıklar yaşandı kı CHP Genel Merkezi bu konulardan büyük rahatsızlık duydu. 2014 seçimlerine girildiğinde de ister istemez psikolojik burukluk yaşandı ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu bunların önüne geçmek için Adayını önceden işaret etti ve Belediye Başkanımız Recep Gürkan’la bir dönem daha devam edeceğini söyledi.

 203 total views,  2 views today

Next Post

ERASTA EDİRNE’den ayakları yerden kesen otomobil kampanyası

Alışveriş ve yaşam merkezi Erasta Edirne, 15 Kasım 2017 –18 Şubat 2018 tarihleri arasında, ErastaAVM içindeki mağazalardan toplamda 35 TL ve katları tutarında alışveriş yapan tüm ziyaretçilere, HyundaiTucson kazandıran çekilişekatılma hakkı sunuyor. Erasta EdirneAVM,düzenlediği otomobil kampanyası ile yeni yıl yaklaşırken alışveriş heyecanını ikiye katlıyor. Çekilişe, 15 Kasım 2017- 18 Şubat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp