Öztrak; “AKP BU SEÇİMDE TRAKYADA SIFIR ÇEKECEK

admin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak Edirne CHP İl merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Milletvekili Adayları Okan Gaytancoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş ve partililer katıldı. İl Başkanı Bozkurt, ön seçimin ardından milletvekili adayları ile ilçelerde teşekkür ziyaretlerinde bulunduklarını belirterek, seçim öncesi partiye yeni bir bina kazandırılması konusunu dile getirdi. İl Başkanının açılış konuşmasının ardından söz alan Öztrak, Türkiye’nin birçok yerinde ön seçimle milletvekili adaylarını belirleyen CHP ‘nin Genel Başkan Yardımcısı olarak Edirne’de bulunmaktan gurur duyuyorum.

faik öztrak açıklama (1)

 

 

 

 

 

 

 

ÖZTRAK EDİRNE’DE ÖN SEÇİME KATILIM ORANI YÜKSEK

Edirne’de son derece başarılı bir ön seçim yapıldı. Bu seçim sonunda üç arkadaşımız milletvekili adayı oldular.  Ben burada sonuçlar üzerinde durmak istiyorum. 9739 parti üyemiz var. 7763 üyemiz oy kullanmış. Seçime katılım oranı %80 bu katılım oranı ile Edirne ülke genelinde sanırım ilk üçte veya birinci sıradadır. Bu oran çok yüksek bir oran. Bu aynı zamanda şunu gösteriyor. Dünya’da sosyal demokratlar hiçbir zaman hâkim nezaretinde seçim yapmazlar. Kendi yoldaşlarının teminatında ön seçim yapar. Biz de kendi üyelerinin teminatı noktasında ön seçim yapma noktasına doğru gideceğiz. Amacımız bu. Trakya’da, Tekirdağ’da eğilim yoklaması yaptık. İtiraz olmadı. Sorunu çözdük. Buradaki ve Kırklareli’ndeki seçime katılım oranlarına baktığımız zaman Trakya kendi üyeleri ile seçim yapabilecek iller arasına girmiş durumdadır. Öyle sanıyorum bundan sonraki seçimlerimiz kendi örgütlerimizin teminatı altında yapma noktasına doğru gideceğiz. Sosyal demokrat olmanın  gerekçelerinden biri de budur. Yine üzerinde önemle durmak istediğim bir konu seçime bu katılım oranı CHP’nin Edirne’de üç sıfır yapacağının göstergesidir. Ben geçen seçimde Tekirdağ’da 12-0 yapacağız dediğimde, bana bu slogan mı acaba diyorlardı, değildi.

EDİRNE 3-0 YAPACAK

Tekirdağ’da 12-0 yaptığımız zaman dönemin Başbakanı çıkıp dedi ki maalesef Tekirdağ’da sıfır çektik dedi. Şimdi bu dönemin hem Cumhurbaşkanı hem de başbakanı, inşallah artık konuşmaz. Başbakan diyecek ki Tekirdağ, Edirne, Kırklareli bu seçimde sıfır çektik. Ben şimdiden üç arkadaşıma da parlamento çalışmalarında başarılar diliyorum. Bugün buraya gelişimizin bir başka nedeni seçim kampanyamızı başlatıyoruz. Bu ayın on birinde İstanbul Kartal’da büyük bir mitingle kampanyamızı başlatacağız. Bu kapsamda buradaki örgütümüze bu mitingin önemi hakkında mitingde kullanılacak temalar hakkında bilgi vermek için Edirne’de bulunuyorum, parti örgütümüzle daha sonra o toplantıyı yapacağız. Milletvekili adaylarımızı bir kez daha kutlamak istiyorum” dedi. Öztrak daha sonra kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Savcının öldürülmesi ve son günlerde gelişen olaylarla ilgili soruyu yanıtlayan Öztrak, Türkiye’de ilginç gelişmeler olduğunu belirterek; “Herşeyden önce bu terör eylemini lanetliyorum. Türkiye’de insanlarımız haklarını demokratik sınırlar içinde ararlar.

faik öztrak açıklama (2)

 

 

 

 

 

 

 

YARGI MENSUPLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM

Özellikle yargı mensuplarına yapılan bu girişimi kabul etmek mümkün değildir. Bu çok önemli bir olaydır bu olayın peşi bırakılmamalı. Bu olayın failleri ucu nereye giderse gitsin mutlaka ortaya çıkarılmalıdır.

Bu olaydan sonra bakınız neler oldu. Ülkede özel güvenlik olsun, olmasın tartışması başladı. Ardından avukatlar adliyeye aranılarak girsin mi, girmesin mi denildi. Kimse bu olay nasıl oldu diye sormuyor. Bu operasyonda başarı düzeyi nedir. Bir çağdaş demokrat Avrupa ülkesinde olduğu gibi bu olayı açık gönüllülükle ve her gün öyle tartışma imkânı bulamıyoruz. Bu arada siz öyle yaptınız böyle yaptınız diye suçlama faslıdır gidiyor. Senaryo üretilerek bu olay muhalefet partilerine bulaştırılmak isteniyor. Bu konuda eleştirilmesi gereken bir tek yer var. O da hükümettir.   Bu olayla Türkiye Cumhuriyeti savcısı korunamamıştır. Neden koruyamadıklarının hesabını vermek zorundadırlar. Bu çok önemli bir olaydır.

DEVLET VATANDAŞIN HAKKINI KORUMAKLA YÜKÜMLÜDÜR

İstanbul’un en büyük adliyesinde bir savcı görevinin başında şehit edilmiştir. Bu olay geçiştirilecek bir olay olamaz. Böyle olaylar yaşandığında dünyanın her yerinde bakanlar istifa ederler. Bizde herhangi bir bakandan istifa sesi duydunuz mu? Bırakınız istifayı çıkmışlar muhalefeti suçluyorlar. Ülkeyi bu hükümet yönetiyor. Halkımız doğru dürüst yönetin diye oy verdiler. Fakat ülkeyi yönetemiyorlar. Buna karşılık sürekli otoriterleşiyorlar. Mesela Yalova’da yaşanan bir olay, hazin bir olaydır. Valilin insan onurunu hiç sayan bir biçimde o tarz bir davranış içine girmesi sonucunda bir öğretmenimizin hayatına mal olmuştur. Devlet vatandaşlarını korumak için vardır. Vali, Emniyet Müdürü vatandaşların canını, malını korumakla yükümlüdür. Yalova’da yapılanı da şiddetle kınıyorum”diye konuştu.

 

 

 240 total views,  5 views today

Next Post

Değirmendereli, taşkınları bir kez daha gündeme taşıdı

                Edirne Milletvekilimiz TBMM’de görüşülmekte olan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa tasarısı üzerine Cumartesi gecesi geç saatlerde söz aldı. Yasa tasarısı içerisinde önemli bir konuya dikkat çeken Değirmendereli bu vesileyle Edirne’mizdeki taşkınlar konusunu gündeme getirdi. Değirmendereli  konuşmasında şunları söyledi; “ “Bu tasarı içerisinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp