Öztrak “Cumhurbaşkanı adayımıza sahip çıkmalıyız”

admin

CHP İl Merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak “Ekmeleddin İhsanoğlu Kaosa, diktatörlüğe giden yolda barış ve kardeşliğe giden son çıkıştır”…

öztrak(2)

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak CHP İl Merkezinde düzenlediği toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Pazar Günü CHP ve MHP’nin ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Edirne’ye geleceğini Edirnelilerin Cumhurbaşkanı adayına sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

İl Merkezinde yapılan Öztrak’ın basın toplantısına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile partililer katıldı. Toplantıda konuşan Öztrak gelişinin birinci nedeni olarak Belediye Başkanı Gürkan’a bir vecibeyi yerine getirmek olduğunu söyledi. Defalarca Edirne’ye geldiğini fakat makamında kendisini kutlama imkânı bulamadığını belirten Öztrak konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Bugün kendisi ile makamında görüşme imkânı buldum. Kendisini kutluyorum. Kendisi son derece başarılı hizmetler yapıyor” dedi.

öztrak

Cumhurbaşkanlığı seçim dönemine girildiğini belirten Öztrak.” Bu Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye’nin içinde bulunduğu Ülkeyi kutuplaştıran ve ayrıştıran ve kaos ortamına sürükleyen, Türkiye’yi diktatörlüğe doğru götüren, bir otoyolda son barışa doğru çıkış demektir. Ülkede bu fırsatın iyi kullanılması bunu anlatılabilmesi için büyük çaba harcamalıyız. Bizler şunu başarabildik uzun süre uzlaşamayan iki parti birlikte Cumhurbaşkanı adayını belirledi. Bence en büyük başarı bu. İnsanlarımıza şunu anlatmalıyız. Biz kıta Avrupasına bağlı bir ülkeyiz.  Ülke yönetimine meclisimiz karar vermektedir. Başkanlık sistemi ise bunun tersidir. Bugün cumhurbaşkanlarından biri halkın seçtiği Cumhurbaşkanı olamayacağını başkan olacağını iddia ediyor. Bu on yıldır devam eden Recep Tayyip Erdoğan Statükosunun tescillenmesi demektir. Bu ülkemizi ayrışmaya götürür.

Türk Milleti bu ülkede kimseye ayrım gözetilmeden yıllarca bir arada yaşıyor.  İnsanlarımızı özgürlüğünü daha fazla geliştirmek seslerinin daha fazla duyurmalarını sağlamak hepimiz açısından önemlidir. Bunun başkanlık sistemi ile çözülemeyeceğini bu zatın bugüne kadar uygulamalarından da anlıyoruz. Basına baskı kadına baskı kaç çocuk yapacaksın deniliyor. Toplumun her kesimine baskı. Sonra da çıkıp ben sizi kucaklamadım mı diyor. Bir belge açıklayacakmış buna vizyon belgesi diyor biz senin vizyonunu biliyoruz.  Sen bilinmeyen bir adam değilsin. İnsanlarımız enin her şeyini biliyor. Ülkeyi nereye götürmek istediğini de biliyor. Bizler Türkiye’nin %50’sinden fazlasını temsil eden partiler olarak, Türkiye’nin karşısına önemli bir alternatif sunuyoruz. Bilge bir kişiyi ülkeye huzur getirecek parlamenter demokrasiye saygılı. Atatürk’e Cumhuriyete ve tarihi değerlere saygılı bir Cumhurbaşkanı adayını halkımızın tercihine sunuyoruz.

İHSANOĞLU RODOSLU BİR TÜRK AİLENİN ÇOCUĞUDUR

Yetkiyi halkımız verecek. Bize düşen görev adayımızı halkımıza tanıtmaktır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu sadece Anadolu’dan oranın bağrından gelen biri değildir. Ayrıca o bizim bölgemizde sıkıntıları yaşamış, vatan kaybetmenin ne olduğunu bilen bir annenin çocuğudur. Rodoslu Türk asıllı bir annenin evladıdır. Ben Sayın İhsanoğlunun Pazar günü yapacağı Trakya ziyaretinde halkımızın büyük bir coşku ile kucaklaşacağından eminim. Önce, 11.30’da Edirne’de başlayacak olan ziyarete halkımızın yoğun bir şekilde katılmalarını bekliyorum. İhsanoğlu’nun ziyareti daha sonra Kırklareli ve Tekirdağ’da devam edecek.” dedi. Öztrak,”tekrar söylüyorum. İhsanoğlu kaosa, diktatörlüğe giden otoyoldan barışa ve kardeşliğe giden son çıkıştır”  şeklinde konuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

öztrak (1)

 

 

 166 total views,  2 views today

Next Post

BAŞARININ SIRRI; BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

İlk defa 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlayan 8. Sınıf TEOG ( Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavlarında Edirne Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin göstermiş olduğu üstün başarı dikkat çekti. Edirne Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Boztürk, “Çocuklarımız, okulumuzda yoğun bir şekilde yapılan hazırlık çalışmalarının ne kadar yararlı olduğunu ispatlamışlardır.” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp