Öztrak” Gelişmeler Ülkemiz İçin Üzüntü Verecidir”

admin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak Beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak Sakarya Milletveki Cengiz Baykaç Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ile birlikte düzenlediği basın toplantısı düzenledi ve ülke sorunlarını değerlendirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Diyarbakır’da yapılan nevruz kutlamalarını eleştirerek, “Abdullah Öcalan ve Recep Tayyip Erdoğan eş başkanlığında yürüyen sürecin geldiği nokta tüm ülkemizin, tüm milletimizin içini acıtmıştır.”dedi
CHP Genel Başkan yardımcıları Faik Öztrak ve Erdoğan Toprak, çıktıkları Trakya turunda bugün Edirne’ye geldiler. Partilerinin il teşkilatını ziyaret eden Öztrak ve Erdoğan, ülkenin ekonomik durumu hakkında partililere bilgi verdi.
Olanları Kabul Etmek Mümkün Değil
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak rakamlarla ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu değerlendirdi. Bütçe açığının her geçen yıl arttığını kaydeden Öztrak”Satılan devlet kuruluşları ücretleri ile dahi açıklar kapanmıyor. Cumhuriyet döneminde devlet borcunun 1,5 katını bu hükümet yaptı. Gençlerimiz arasında işsizlik oranı artıyor Ülkemizde her 5 gençten biri eşsiz . Türkiye toprakları satılıyor 2,8 milyon hektar toprağımız satıldı. Bu dört küçük ilimizin toprağına eşit.” Dedi
Abdullah Öcalan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eş başkanlığında yürüyen sürece gelindiğini ileri sürerek Öztrak, “Tüm ülkemizin, tüm milletimizin içini acıtmıştır dün geldiği nokta. Bunu AKP yönetimi ve AKP hükümeti hazmedebilir ama ben bunun Türk milleti tarafından hazmedilmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Bu çerçevede dün Genel Merkezimize, il ve ilçe binalarına bu ülkenin sahipsiz olmadığını, bu ülkenin bayrağının ay yıldızlı al bayrağımız olduğunu göstermek amacıyla bayraklarımızı astık. Milletimizin de bayraklarını asacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.
Öztrak, bu sorunla ilgili çok daha fazla şeyler söylemenin mümkün olduğunu ama oldukça hassas bir dönemden geçildiğini kaydederek, “Söyleyeceğimizi söyledik. Bu ülkenin ay yıldızlı ay bayrağına sahip çıkması lazım.” Değerlendirmesinde bulundu
Parti İl Merkezinde Türk Bayrağı Açıldı
Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Diyarbakır’da yapılan nevruz kutlamalarında ortaya çıkan manzaraya tepki gösterdi. Bu sırada CHP Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay ile Sakarya Milletvekili Baykaç salonda büyük bir Türk bayrağı açtı. Toprak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Dünkü gördüğümüz manzara ne yazık ki hepimizin içini sızlatmıştır. Bu ülkede Cumhuriyet Bayramı’nı, milli bayramı kutlayanları, Türk bayrağını taşıyanların üzerine polis gücüyle gidilirken, Türkiye’de belli kesimlerin yaptığı toplantıya Türk bayrağı sokulmuyor. Bunu Başbakan üzüntüyle izlediğini söylüyor. Başbakanlık makamı üzüntü duyma yeri değil, çözüm üretme yeridir. Birileri yani terör örgütü kendi bayrağını bir yerde artık legal hale getirmiştir.”
Toprak, ülkede kanın durması, kardeşliğin pekiştirilmesi ve özgürlüklerin önünün açılmasından yana olduklarını belirterek, “Ama bunu yaparken, bunun çözüm noktasının parlamento olduğunu her fırsatta işaret ediyoruz. Biz bir yerlerin konforuyla meşgul olmamalıyız. Biri bize dayatarak değil, biz kendi ülkemizdeki vatandaşlarımızın sorunlarını parlamento gündemine taşımalıyız ve orada çözmeliyiz. Hükümetin gittiği yolu doğru bulmuyoruz. Hükümet bence çözüm adresini parlamento olarak değiştirmelidir” dedi.

 155 total views,  5 views today

Next Post

Mehmet Özcan'dan Sedefçi'ye Veryansın

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Edirne İl Başkanlığında yapılan toplantıya katılmasının ardından toplantı çıkışında bir soru üzerine, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin kendisini “içkili zamanda bu sözleri söylemiştir yoksa bu sözleri söylemesi mümkün değil” sözleri üzerine yaptığı açıklamada” Edirne Belediye Başkanı Hamdi bey Partisinden habersiz bir iş yapıyor. İl ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp