ÖZTÜRK ‘AKREDİTE BORSASI’ DÜNYA STANDARDINDA”

admin

Edirne Ticaret Borsası bünyesinde yapılan   Akredite Borsası açılışında konuşan  Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk konuşmasında şunları kaydetti”   TÜRKİYE’NİN EN ESKİ TİCARET BORSALARINDAN BİRİSİ OLAN BORSAMIZ, ÜLKE ÇAPINDA ÖRNEK GÖSTERİLEN VE EDİRNE TARIMININ GELECEĞİ DÜŞÜNÜLEREK YAPILAN YATIRIMLAR NETİCESİNDE, TÜRKİYE’NİN EN İŞLEVSEL İLK 4 BORSASINDAN BİRİ KONUMUNA GELMİŞTİR.

SAHİP OLDUĞUMUZ “AKREDİTE BORSA” BELGESİ, YAPMAKTA OLDUĞUMUZ İŞLERİN DÜNYA STANDARDINDA OLDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR.

1998 YILI MART AYINDA ŞU ANDA İÇERİSİNDE BULUNDUĞUMUZ 235 DEKARLIK ARAZİNİN SATIN ALINMASIYLA BAŞLAYAN “TİCARET MERKEZİ PROJESİ” İLE AMACIMIZ;

ÖZELLİKLE MARMARA BÖLGESİNDE, SONRA BALKANLARDA, HUBUBAT VE YAĞLI TOHUMLAR GRUBUNA GİREN ÜRÜNLERİN, FİYATLARININ OLUŞMASINDA “ANA MERKEZ” OLMAK, BELGE VE KAYDA DAYALI SPOT İŞLEMLERİ GELİŞTİREREK, ORTA VADEDE HUBUBAT VE YAĞLI TOHUMLARDA VADELİ İŞLEME DAYALI PAZARI KURMAKTIR.

HİZMET BİNAMIZIN YAPIMIYLA BAŞLAYAN PROJE, ÜYELERİMİZ TARAFINDAN KULLANILAN DEPOLARIN YAPIMI, CANLI HAYVAN SATIŞ TESİSLERİ VE MODERN MEZBAHANIN YAPIMIYLA DEVAM ETMİŞ VE DEPOLAMA TESİSLERİNİN TAMAMLANMASIYLA NİHAYETE ERMİŞTİR.

EMEĞİ VE HİZMETİ GEÇEN HERKESE HUZURUNUZDA TEKRAR TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR; HER NE KADAR BORSAMIZIN ADI ÖNE ÇIKSA DA ÜYELERİMİZİN VE ÜRETİCİLERİMİZİN ESERİ, ŞEHRİMİZİN GURUR KAYNAĞIDIR.

BİZLERE DÜŞEN GÖREV BU DEĞERLERİ KORUMAK, İŞLEVİNİ VE HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRMAKTIR.

BUGÜN AÇILIŞI İÇİN BİRAYA GELDİĞİMİZ TESİSLERİN KURULUŞ AMACI; TARIM ÜRÜNLERİNİN DEPOLANMASINDAKİ SORUNLARIN ORTADAN KALDIRILMASI VE ÜRÜN SENETLERİ VASITASIYLA TİCARETİN KOLAYLAŞTIRILMASIDIR.

BU DEPOLAR ÜLKE TARIMININ GELECEĞİ OLAN LİSANSLI DEPOCULUK SİSTEMİNİN TEMEL TAŞLARINI OLUŞTURMAKTADIR.

2012 YILI İÇERİSİNDE TEMELLERİ ATILAN VE İLK ETAPTA HER BİRİ 2.000 TONLUK 15 ADET OLMAK ÜZERE TOPLAM 30.000 TON KAPASİTELİ ÇELİK SİLOLAR, 21 HAZİRAN 2013 TARİHİNDE TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİNE KİRALANARAK HİZMETE GİRMİŞTİR.

İHTİYAÇ DUYULMASI HALİNDE MEVCUT 30.000 TONLUK KAPASİTENİN 60.000 TONA ÇIKARILMASI İÇİN GEREKLİ ALTYAPI ÇALIŞMALARI DA YAPILMIŞTIR.

BORSAMIZ ÖNDERLİĞİNDE; 20 ÜYEMİZLE BİRLİKTE KURULAN “EDİRNE DEPOCULUK İŞLETMELERİ A.Ş.” TRAKYA BÖLGESİNDE BİRLİKTE İŞ YAPABİLME KÜLTÜRÜ BAKIMINDAN ÖRNEK TEŞKİL ETMEKTEDİR.

ŞİRKET, YATIRIMIN TAMAMINI KREDİ KULLANMADAN ORTAKLARIN ÖDEDİĞİ SERMAYE İLE TAMAMLAMIŞTIR. SONUÇ OLARAK BİRLİKTEN GÜÇ DOĞMUŞTUR…

EDİRNE TİCARET BORSASI, YILLARDIR SÜRDÜRDÜĞÜ YATIRIM ODAKLI FAALİYETLERİNE BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEKTİR.

ŞEHRİN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK, İNSANLARIMIZIN GELİR VE REFAH DÜZEYİNİ YÜKSELTMEK AMACIYLA YAPILACAK HER FAALİYETTE, KAMU VE ÖZEL SEKTÖRLE HER ALANDA İŞBİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRDIR.

IMG_9874

 176 total views,  2 views today

Next Post

Krallara Layık Bir Evlenme Düğün

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay AYTIN ve Sabiha AYTIN’ın oğlu,   Özgü ile Nurhan- Engin KOÇ ailesinin kızı Ece’nin  evlenme düğünü eşine az rastlanan güzellikte, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.   Musulça köyünde gerçekleşen düğün törenine, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP Edirne Merkez […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp