ÖZTÜRK “ dört projeyi uygulamaya başlıyoruz”

admin

Edirne  Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı (ETB)  Özay Öztük, Ticaret Borsası olarak hazırlamış oldukları projeleri  uygulamaya başlayacaklarını ifade etti. Bu amaçla dört projenin hazır olduğunu  söyledi.

ÖZAY ÖZTÜRK

 

 

 

 

 

 

Bu projeler arasında bu projeler arasında  ilk  olma  özelliğini  taşıyanların olduğunu  kaydeden Özay, “Şu anda Edirne Ticaret Borsası olarak 4 tane büyük projeye başlama aşamasındayız.. Birincisi şu anda mevcut olan  Depoculuk A.Ş iştirakimizde 30 bin tonluk kapasitemizi 40 bin tona  yükseltme ile ilgili   kararımızı aldık.

Burada yatırım için gerekli  çalışmalarımız yapıldı,bu yönde  tekliflerimizi alıp inşaatımıza da başlayıp önümüzdeki hasat sezonuna  dönemine yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Bunun dışında diğer kısımdan mevcut alanımızın içinde ilave depolar yapmakla ilgili bir projemiz  mevcut. Orada da projeler üzerinde çalışmalar  yapıldı, bunun da  fizibilite çalışmaları yapıldı. Mevcut depolarımız 150 metrekarelik zahirecilerimizin kullandığı depolardır. Bunlar biraz yetersiz kalıyor ve 500 metrekarelik büyük depolar yapmayı hedefliyoruz.13 tane depo yapma hedefimiz var.

Bunu da kısa süre içinde bunu  da kesinleştirip inşaatına  başlamayı arzu ediyoruz.  Edirne Ticaret Borsası olarak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile birlikte  bir projemiz daha  var. Bu konuda kamuoyuna  daha önceleri bilgi vermiştim.

Bu  da Edirne’de olduğu gibi  Türkiye’de  de ilk olacaktır. Damızlık Hayvan Satış Borsası’nı kurmayı hedefliyoruz. Bu konuda  Bakanlığımıza  gerekli başvurumuzu yaptık, izin için son aşamaya gelindi . Gerekli izni aldıktan sonra onun da yatırımlarına başlayacağız.

Bu projemiz de bölgemiz için çok verimli  ve faydalı  bir proje olacaktır. Süloğlu ilçemizde  bir ticaret merkezinin yapılmasıyla ilgili  bir baş vurumuz  var. Orada  da kentimizdeki  mevcut uygulamanın daha küçük çapta olanını orada da uygulamayı düşünüyoruz.”

 

 

 14 total views,  2 views today

Next Post

Ciğerci Bahri bir etkinliğe daha öncülük etti

Halk arasında “Ciğerci Bahri” olarak isim yapan,  bugüne kadar yaptığı çeşitli  etkinliklerle  Edirne’nin tanıtımı konusunda öncülük yapan Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı   Bahri DİNAR yaptığı açıklamada;  Muharrem Ayı nedeniyle bu yılda  işyerlerinde,  tüm müşterilere ve çevredeki vatandaşlara aşure dağıtımı yaptıklarını, böyle kutsal bir hizmette bulundukları için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp