ÖZTÜRK GROUP VE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ARAŞTIRMA GELİŞTİRME VE PROJELENDİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

admin

Öztürk Group tarafından, Üniversite-Sanayi işbirliği ile Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen faaliyetler kapsamında hazırlanan protokol imzalandı.Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde (TÜTAGEM) Edirne Milletvekili ve Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen törenle, Öztürk Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özay Öztürk ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi .

öztürk-group-kpk

Protokol kapsamında yapılacak Ar-Ge faaliyetleri sonucunda; besi hayvanlarının yem ihtiyaçlarının kan tahlilleri sonuçlarına göre tespit edilmesi ve hayvan beslemenin profesyonel anlamda gerçekleştirilerek, azami faydanın sağlanması hedefleniyor.

mehmet-müezzinoğlu-tütagem (3)

Besin değerleri ihtiyacına göre değiştirilebilen kaba yem üretimi, doğal ve etkili yeni katkı maddelerinin geliştirilmesi, gizli seyreden hastalıkların teşhisine uygun kit geliştirilmesi, süt ve besi sığırlarında besi verimini izlemeye yönelik marker geliştirilmesi ve tüm aşamalarda istenilen kalite kontrol analizlerinin yapılması yönünde çalışmalar yapılacak.

Projenin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak fikri ürünler, patent alınmak suretiyle koruma altına alınacak ve ilerleyen zamanlarda bu hakların sektördeki paydaşlarla kullanımı konuları da değerlendirilecek.

 

 231 total views,  2 views today

Next Post

Bişder’den Edirne İçin Dev Organizasyon

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com 2005 yılından bu yana Edirne İş Dünyasına yaptığı katkı ve organizasyonlarla adından övgüyle ve sıkça söz ettiren Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği BİŞDER, son yaptığı çalışma ile Edirne Gıda sektörü ve Edirne tanıtımı için çok önemli bir organizasyona imza attı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp