ÖZÜ İLE SÖZÜ ÇAKIŞMALI

admin

                          ÖZÜ İLE SÖZÜ ÇAKIŞMALI

Bazıları bukalemun misali araziye uyup renk değiştirmeyi toplum yararından çok bireysel çıkarları ön planda tutarlar bunu marifet, kendilerince başarı sayarlar.

   Bu görüşleri yansıtan sözcükler atasözlerimize dahi yansımıştır.”Beni sokmayan yılan bin yaşasın-Her koyun kendi bacağından asılır “ türündeki atasözlerimizden bunu anlayabiliriz.

Menfaat tacirleri kendi çıkarını her şeyin üzerinde tutanlar akıllarınca da iyi bir iş yaptıklarını sanırlar. Başkalarının gölgesinde yaşam tarzını benimseyenler, kendilerince bir şey üretmeyenler gidene ağam gelene paşam diyenler,

 Dün söylediklerini bugün inkâr edenler. Zaman değişti işin doğrusu  bu  diye bu değişimlerine akıllarınca  kılıf hazırlarlar.

   Bu tür değişken yapıdaki insanları merak ediyorsanız çevrenize bir göz atmanız yeterli olur.

Daha önceki ekonomik konumlarını yaşam tarzlarını fikri yapılarını bildiğiniz insanların bugün nasıl “Karun Gibi” zengin olduğunu göreceksiniz.   Fikrinde, zikrinde farklık görüntü sergilemek ülkemizde son yıllarda moda haline geldi.

Aslında işin etik yapısına baktığımızda bu onurlu bir görüntü değil.

    Toplumuz arasında yaygın bir özdeyiş vardır. Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol” denmiş olmasına karşın önüne gelene yalakalık yapma alışkanlığı olan “Rüzgârgülleri” bazı çevrelerce büyük itibar görüyor “ Bu konumdaki insanlar için” Sonunda ikbale erdi gerçeği gördü ve doğru yolu buldu” diye nitelendiriyorlar.

Gerçi bu vasıfta olan insanların gelecekte çıkarları başka yerlerde olması durumunda bugün yanlarında bulundukları kişileri de bir kalemde satar yeni patronlarına methiyeler dizerler.

Rüzgârgüllerinin değişmez yapılarıdır bu. Rüzgâr nereden eserse oraya yönelirler, oraya hizmet ederler.

TV ekranlarında her gün boy gösteren, değişmez star rüzgâr güllerini görebilirsiniz. Bu demirbaş kadroda olanların büyük bölümünün dün savunduklarının bugün tamamen aksini yüzleri kızarmadan savunurlar. Onlara göre toplum balık hafızalıdır.

Daha önceleri söyledikleri, savundukları fikirler onlar için önem taşımaz onların o an için geçerli olduğunu iddia ederler. İtibarları zedelense de bugünkü çıkarları bunu unutturmaya yeter.

Halkımızda bu tür yanardöner kişilerden hesap sorma alışkanlığı gelişmediği sürece halk arasında bunlar onurlu bir insan gibi rahatlıkla yaşamayı sürdürürler.  

Bazılarının bu türde fırıldaklık sanki genlerine işlemiş. İnanmadığı konulara inanmış gibi davranan nemalandıkları insanlara yalakalık yapan dalavereci tipler ne yazık ki toplum arasında itibar kazanır duruma geldi.

Bu çarpık toplum yapısı insanlar arasında kimin dost kimin düşman olduğunu belirlemede de zorluk yaratıyor.

Bugün yüzümüze gülenin dost görünenin yarın arkanızdan kuyunuzu kazdığını görürseniz “bu nasıl olur” diye hayrete düşmeyiniz.

Toplumumuz arasında insanı hayrete sevk eden öyle ayak oyun ustaları var ki, bunları yadırgamalıyız. Rüzgâr gülleri toplu arasında yozlaşmanın yaygınlaşması dalga dalga yayılarak tüm toplum katmanlarında taban buldu.

     AK PARTİLİ KADINLARIN DUYARLILIĞI

Edirne Ak Partili Kadınlar CHP Milletvekili Kamer Gencin kadınlara yönelik tavrını eleştirmişler.

Bu doğru bir yaklaşım, fakat kendilerine buradan hatırlatmak isterim. Bu bayanlarımız, aralarında kendi partililerinin de bulunduğu Milletvekillerinin kadınlar için çirkin yaklaşımları oldu. Merak ediyorlarsa arşive göz attıklarında görebilirler. Bu yaklaşım kendi partililerinden geldiğinde neden sessiz kaldılar.

  Kadın hakları, kadın onuru partilere göre değişmemeli. Tepki oluyorsa herkese karşı olmalı. Kimine analık kimine babalık olmamalı.

 

 120 total views,  2 views today

Next Post

1.Mayıs Edirne’de Coşku İle Kutlandı

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı 1 Mayıs İşçi Bayramı töreni Selimiye Bahçesinde gurupların toplanması ile başladı. Törene katılanlar sloganlar atarak Saraçlar Caddesine yürüdü. Tören 2,5 saat süreyle coşku içinde devam etti ve olaysız şekilde sona erdi. İşçilerin emek ve dayanışma günü olan 1 Mayıs işçi Bayramı Edirne’ye yakışır şekilde olaysız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp