Özünal, “ Muhtarlarımız Seçilmişliğin Gücünü Bilmeli

admin

Muhtarlarımız siyasetin mihenk taşı siyasetin demirbaşıdır

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal, beraberinde Başkan Yardımcıları Ömer Kılıç, Hıdır Koluman ve Aydın Dursun ile birlikte Edirne’ye geldi. Özünal Federasyona bağlı Edirne Muhtarlar Derneği lokalinde bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına Dernek üyesi muhtarlar katıldı. Burada söz alan Genel Başkan Özünal ziyaretlerinin nedeninin, ülke genelinde Genel Merkezde görevli arkadaşlarıyla birlikte her yıl bir yol haritası belirlediklerini kaydederek şunları söyledi; “ Bu yol haritası içinde bu yıl Edirne vardı. Edirne’ye daha önceleri de hem özel hem de çalışmak için geldim. Esasında amacımız, ülke genelinde bulunan muhtarların, bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği bir dönemde yaşıyoruz.

muhtarlar toplantısı

 MUHTARLAR İNSANLARA DOĞUMUNDAN ÖLÜMÜNE KADAR LAZIM  

Biz muhtarlar camiası olarak, vatandaşların nefes almalarını sağlıyoruz insanlarımız için, doğumundan ölümüne kadar gerekli olan bir camiayız. Bu camianın seçilmişliğin gücünü bilen arkadaşlarımız da var, bilmeyenler de var. Muhtarlarımızla az da olsa, çok da olsa birbirimizle istişare yaparak, bizim yaptıklarımızı kendilerine yapmak istediklerimizi de kendilerinden alarak, böylece güzergâhımızı sürdürüyoruz. Biz bir aydan bu yana ülkeyi geziyoruz. Daha önceleri doğu bölgelerimize gitmiştik. Ankara’dan çıkarak buraya kadar yol güzergâhında olan illeri gezdik. Benim sizler vasıtasıyla değerli muhtarlarımdan bir ricam olacak.  Siyasiler bizleri sevebilirler, sevmeyebilirler. Fakat siyasi irade hiçbir zaman seçilmiş olan muhtarların güçlenmesini istemiyor. Her ne kadar seçim döneminde yanımızdan ayrılmasalar, boynumuza sarılsalar da işin aslı bu. O nedenle muhtar arkadaşlarımın her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içinde olmaları gerekir. Seçilmişliğin gücünü bilmeleri şart.

Kanaat önderleri muhtarlarımız, öyle kolay seçilmiyorlar. Siyasi irade de daha önce seçimlerde koluna girdiği gibi işi bittikten sonra da muhtarlarımızı hatırlaması çok önemli. Hatırlamayanlar için de üzüntümüzü belirtmek isterim. İnsanların siyasi görüşleri ne olursa olsun arpayı buğdayı karıştırmadan görevimizi yapmalıyız. Benim muhtarım siyaset yapamaz, parti içine giremez diye bir şey yok. Muhtar siyasetin mihenk taşıdır, hem de, politikanın demirbaşıdır. Bunun lamı cimi olmaz. Öyle bir şey olsa, ister genelde ister yerelde olsun bizim kapımızı kimse aşındırmaz.

KAPIMIZI AŞANDIRAN SİYASİLER BİZİ UNUTMAMALI

Bizim kapımızı aşındıran insanlara buradan seslenmek isterim. Koltuklarınıza oturduğunuzda bizi göz ardı etmeyeceksiniz. Bu doğrultuda kimse ile alıp veremeyeceğimiz yok. Kimseye de bir husumetimiz olamaz. Bilindiği gibi bizim özlük hakları ile ilgili çalışmalarımız oldu. Ödenekle ilgili sorunumuz çözümlendi. Bunun haricinde muhtarlarımızın telefonu var elektriği ve diğer giderleri var. Bunları muhtarlarımız kendi cebinden ödüyor. Bu masrafların devlet tarafından karşılanmasını istiyoruz.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ

Amacımız kırıp dökmek değil, amacımız birlik ve beraberlik içinde hareket etmek. Nankör bir toplum değiliz. Eğer almışsak aldık deriz. Herkes taşın altına elini koymalı ağabey kardeşçesine sivil toplum örgütlerine ayrımcılık yapmadan, şuculuk buculuk yapmadan hizmetimizi herkesi kucaklayacak şekilde sürdüreceğiz. Aslında bizim sosyal haklarımızla ilgili gelişmeler olması gerekir. Muhtarlara hem yetki hem sorumluluk verilmeli. Bu ülke hepimizin biz çağdaş hizmet vermek istiyoruz” dedi

muhtarlar toplantısı (1)

Özünal” Birlik ve beraberlik içinde olmak kaydıyla kimseyi dışarıda bırakmayın, kırgınlık yaratmayın, kırgın ve dargın olanlara kucak açarak, bağrınıza basmanızı istiyorum. Bunu yaptığımızda güzel bir toplumu meydana getirdiğimizi hep birlikte göreceğiz. Seçilmiş insanın gücünü herkes kabul etmeli “dedi

Genel Başkan Ramazan Özünal kendisine yöneltilen muhtarların yaptıkları masraflarla ilgili bir soru üzerine.

HALK BELEDİYE MECLİS ÜYESİNİ TANIMAZ MUHTARI TANIR

Biz muhtarlarımızın BAĞ-KUR ve diğer masrafların Devletimizce ödenmesi mücadelesi veriyoruz. Muhtarlara verilen maaş zammı ile bir nebze rahatlatma oldu. Muhtarlık gönüllülük esasına göre yapılan bir hizmetir. Muhtarlık ülkemizin kültürüdür. Halkımız belediye meclis üyesini tanımaz, muhtarı tanır. Bize yetki verilirken sorumluluk da verilsin. Muhtarlarımızdan bazı yetkilerin alınmasını biz kabullenemiyoruz. Çağdaş hizmet verme yönünden bizim başka tekliflerimiz de olacak. Bunları kabul ettirirsek muhtarlarımızın çalışma koşulları daha iyi olacaktır” dedi.

 

 214 total views,  2 views today

Next Post

İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplandı

Edirne İl Genel Meclisi 5302 sayılı İl İdare Kanunun 12. Maddesinin ek fıkrası gereğince gündemindeki konuları görüşmek üzere toplandı. İl Genel Meclisinin 2014 yılı 1. Olağanüstü toplantısı perşembe günü (dün) saat 14.00 de başladı. Gündem açılış ve yoklama ile başladı. Başkan Aziz Çıkrıkçı Gündem ile ilgili ön konuşmasını yaptı. Toplantıya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp