Park Alanı Ticari Alan Olamaz

admin

Bir süre önce 75 yaşındaki Kıymet Peker’in konuta açılması istenen yerde  kepçenin geçerek direndiği parkla ilgili bilirkişi raporuna göre  Edirne İdare Mahkemesi’ne alanın imar planının ticari olarak kullanılamayacağı  yönünde rapor verdi.

KIYMET TEYZE PARKI (2)

Nisan ayında 1. Murat mahallesi sakinlerinden 75 yaşındaki Kıymet Peker’in konut alanı yapmasını engellemek için kepçenin önüne sandalyesini koyarak direndiği parkla ilgili bilirkişi raporu açıklandı rapora göre İdare Mahkemesi’ne alanın imar planının ticari olarak değiştirilemeyeceği yönünde karar verdi.  Edirne Merkez 1. Murat Mahallesi’ndeki çocuk parkının imara açılıp, inşaat çalışmalarının başladığı sırada Kıymet Peker nine kepçenin önüne oturarak başlattığı eylemin ardından başlayan hukuki süreç devam ediyor. Belediye Meclisi’nin imar değişikliği yönündeki kararının iptali için  İdare Mahkemesi’ne açılan dava dosyasına bilirkişi rapor da eklendi Bilirkişi raporunda çocuk oyun alanının ticari alana dönüştürülmesinde kamu yararı olmadığı yönünde görüş bildirdi.  Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, bilirkişinin raporunu değerlendirirken, Kıymet teyzenin verdiği mücadelenin haklılığının bilirkişi raporuyla da kanıtlandığını söyledi.

Mahkeme sürecinin tamamlanmasının ardından arsayı yeniden park haline getireceklerini belirten Belediye Başkanı Gürkan, Belediye Başkanı seçildiğim ilk icraat olarak 1. Murat Mahallesinde çocuk parkına inşaat yapılmak istenen Kıymet Teyze, kepçenin önüne oturarak bir eylemi başlatmıştı. Ben de henüz mazbatamı almadan ona destek verdim. Çocuk park alanında inşaat yapılmasına izin vermeyeceğimizi söyledim.1. Murat Mahallesi sakinleri de konuyla ilgili dava açmıştı. Belediye başkanlığı olarak herkesin hukukunu korumak zorundayız.

KIYMET TEYZE PARKI (1)

Mahkemenin ne diyeceğini beklemeye başladık. Bilirkişi raporu elimize ulaştı. Rapor bu alanın ticari alan olarak kullanılamayacağı yönünde ama son söz mahkemenin. Şeklinde karar verdi.

KIYMET TEYZE MUTLU

Edirne‘de çocuk parkının inşaat yapılmasına kepçe önüne oturarak inşaat çalışmasını durduran Kıymet İpek tatil için gittiği Enez ilçesinden telefonla yaptığı açıklamada, ‘Bilirkişi raporuna çok sevindim. Bir süre önce deprem olduğunda mahalleli olarak en güvenli yer olduğu için parka koştuk.  Parkla ilgili hukuki sürecin bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz” diye konuştu.
KIYMET TEYZE PARKI 

 

 217 total views,  2 views today

Next Post

Motosikletle Ölümlü Kaza

İki gün önce meydana gelen kazada, motosikleti ile Havsa’dan Edirne istikametine seyreden Hasan Karaer motosikletinin Havsa Edirne E-5 yolunun birinci kilometresinde direksiyon kontrolünü kaybedip iki köprü arasında şarampole düşmesi sonucu yaşamını yitirdi. İki gün önce meydana geldiği sanılan ölümlü kaza mahalline ancak dün ulaşıldı. Havsa Hasköy 1981 doğumlu bir çocuk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp