Partililer Böyle Diyor

admin

Bu günlerde siyasiler hareketli günler geçiriyor,siyasilere dur durak yok.

Özellikle parlamenterler Edirne ile Ankara arasında adeta mekik dokuyorlar.

Milletvekillerinin yaptıkları işlerden daha ziyade bu parti mensupları haberdar oluyor. Biz ise sadece basına iletilen konulardan haberdar oluyoruz.

Elçiye zeval olmaz” derler. Buradan, partililerin CHP Milletvekili Kemal Değirmendereli ile ilgili yakınmalarını,eksik gördükleri hususları  satırlarıma aktarmayı görev bildim.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz hafta Edirne’de restorasyonu tamamlanan ”Türk İslam Eserleri  Müzesinin”  açılışı yapıldı. Bu açılışa,  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı.

Açılış töreninde Ak Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu (mazereti olup olmadığını bilmiyorum) katılmadı.  Bunun yanında Edirne CHP Milletvekili Kemal Dağirmendereli tören süresince oradaydı .

Bu bir kısım partilinin dikkatini çekmiş olacak ki, bana gelerek sitem ettiler. Gerekçeleri şu” Bu günlerde ilimize bağlı beldelerin köye dönüşmesi için iktidarın yoğun çabası var. Bundan en çok bizim partimiz mağdur olacak.Bu durumu engellemek için CHP milletvekilleri Ankara’dan ayrılmıyor. Kulis yaparak bu yasayı engellemeye çalışıyor .

Bizim Milletvekilimiz ise, partimizi doğrudan ilgilendirmeyen ve İktidar partisi Milletvekilinin dahi katılmadığı, bir törene katılmasını doğru bulmuyoruz.” Özet olarak partililerin  şikayeti bu naktada. Bunun yorumunu parti mensuplarına bıkıyorum.

    Partililerin bir diğer yakınma konusu ise,Değirmenderelinin partiye muhalif olan kimselerle daha sıkı fıkı olması konusunda oldu. Partililer ”CHP’nin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde, özellikle milletvekillerimizin  bu birliği sağlamaya önderlik etmesi, yardımcı olması gerekir.partide ikilik yaratabilecek konuların içinde bulunmamalıdır” görüşünü savunuyorlar

Bunun dışında iktidar partisine artı puan getirebilecek, partimizi doğrudan  ilgilendirmeyen  toplantılara Milletvekillerimizin katılmasından yana değiliz. Bu partinin hiçbir mensubu bizimle ilgili toplantılara katılmıyor. Biz neden onlara kol kanat gerelim.

    Mahalli seçimlere kadar yapmamız gereken çok önemli işlerimiz var. İktidar partisi gece gündüz çalışıyor. Bizim onlardan   daha aktif olmamız lazım. Milletvekillerimizi böyle iktidar hanesine artı puan getirecek  toplantılara katılmalarını onlara destek vermelerini doğru bulmuyoruz.

Bu benim fikrimin ötesinde partililerin bana ilettikleri görüşler. Bu kanı Edirneli partililerde oldukça yaygın.

Bu sorunu satırlarıma yansıtmamı istediler. Ben de kişisel görüş olarak, Değirmenderelinin  toplantılarda yaptığı konuşmalar dışında, izlediği politikanın  CHP’liden çok bir bağımsız milletvekili gibi hareket ettiği yönünde izlenim edindim. Bu durum  önümüzdeki seçimlerde kimin yararına olacak,hangi parti karlı çıkacak onu da seçimlerde göreceğiz.

 213 total views,  2 views today

Next Post

Yolun İki Yanı Otopark Gibi Kullanılır mı?

Kaleiçi ve Ayşekadın Camisi karşısındaki yolun iki yanında araçların park etmesi vatandaşları zor durumda bırakıyor.  Bu yollardan geçmek isteyen vatandaşlar  yol kenarında   ve kaldırımda yer bulamadıkları için yoğun trafik içinden yürümek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar.Yolun bir yanında araç parkı yetmiyor gibi her iki yanını park gibi kollanıyorlar.Bu yollar araçların park […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp