Pazarcı Esnafına “Öfke Kontrolü” eğitimi verilecek.

admin

Edirne İl Ticaret Müdürlüğü’nün önderliğinde bugün saat: 16.00’da Esnaf Odaları Birliği Salonunda Pazarcı Esnafına mevzuat ve tüketiciye davranış  ile “öfke Kontrolü” eğitimi verilecek. Eğitim toplantısında konusunda uzman isim olan Esra Alpaydın Öfke Kontrolü konusunda bir konuşma yapacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan  İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun; “Bilindiği üzere 5957 sayılı Kanun ve bu kanuna dayanılarak hazırlanan Pazar yerleri  hakkında yönetmelik 12.07.2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmeliğin temel amacı; Pazar yerlerini modern bir yapıya kavuşturmaktır. Pazar yerlerinin kurulma aşamasında, tüketicilerin hak ve menfaatlerinin korunması ve üreticiler ile pazarcıların faaliyetlerine standart getirilmesi öncelikli olarak hedeflenmiştir. Bunun yanı sıra, malların ticaretinin kaliteli, standartlara ve gıda güvenilirliğine uygun olarak serbest şartları içinde yapılması da göz önünde bulundurulmuştur.

Bizler de bakanlık olarak, bu eğitimler ile müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin arttırılması, iş hacimlerine katkı sağlayacak satış teknikleri hakkında farkındalık yaratılması ve mevzuat hakkında pazarcı esnafının bilgilendirilmesini hedefliyoruz.”dedi.

 422 total views,  2 views today

Next Post

Mustafa Helvacıoğlu Önemli Konulara Dikkat Çekti

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.                Saat 14.00’te makam odasında gerçekleşen basın toplantısına Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ile Yakup Balcı ve meclis üyeleri Sema Kılıç, Şafak Uslu ve Müslim Çekiç de katıldılar.                Helvacıoğlu, basın toplantısına 1 Mayıs’ı kutlayarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp