Pazardere askerini uğurladı

admin

Bu vatanın her karışını canı pahasına korumak için hazırda bekleyen ve günü gelen gençlerimiz vatan görevini yapmak için birliklerine teslim olmaya devam ediyor.

Vatani görevini yapacak olan  gençlerimiz eskiden olduğu gibi ev ev yemekli davetlere katıldı. Birliklerine teslim olmak üzere ayrı ayrı dua ve veda törenleri düzenlendi. Edirne İpsala Pazardere köyü’nde de vatan görevi için ayrı bir heyecan yaşandı. Pazerdere köyü sakinlerinden Ali & Sevim Balcı çiftinin oğlu Anıl Balcı Vatani görevini yapmak üzere Ankara’da ki birliğine dualarla uğurlandı.

Önceki akşam köyde yaşayan vatandaşların elini öperek helallik alan Balcı için, Sabah köy meydanında Pazardere köy imamı Bülent Ören tarafından dua töreni düzenlendi. Buradaki törene Anıl Balcı’nın ailesi, dedesi Ali Balcı, yakınları, arkadaşları ve Pazardere köyü halkı katıldı. Balcı’nın boynuna Türk bayrağı, al yazma bağlandı. Yapılan veda törenlerinde hüzün ve gururu bir arada yaşayan asker ailesi ve yakınları Balcı’yı köy çıkışına kadar Vatani görevini yapmak üzere uğurladı.

Anıl Balcı için Üzeri Bayraklarla donatılmış bir çok araç Araç konvoy halinde Keşan Otogarına hareket etti.

Edirne Ajans ailesi olarak Anıl Balcı’ya şimdiden Hayırlı tezkereler diliyoruz. Yolun açık olsun.

 

 290 total views,  2 views today

Next Post

Bilinçli Tüket Bilinçli Harca programı Radyo Su'da

Bölgenin  en çok dinlenen Radyo istasyonu 92,2 Radyo Su’da Sosyal, Kültürel ve eğitici program yayınları aralıksız devam ediyor.  Tüketicileri ve Radyo Su dinleyicilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanan “Bilinçli Tüket Bilinçli Harca” programı 19 Aralık Salı günü saat: 14.00’te 92,2 Radyo Su’da CANLI olarak yayınlanacak. Edirne İl Ticaret Müdürü ve aynı zamanda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp