Pedodonti uzmanı Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde

admin

Pedodonti uzmanı Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Basın ve İletişim Birimi ‘nce yapılan açıklamada; “Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Pedodonti Uzmanı Dt. Sevil Borbay Akgül, Edirne halkına hizmet vermeye başladı. Dt. Sevil Borbay Akgül, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı mezunudur.

Pedodonti, 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal  ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini  amaçlayan bir anabilim dalıdır. Pedodonti, bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır.

Pedodonti uzmanları, diş hekimi korkusu gelişimine neden olmayacak  özel davranış teknikleri kullanarak çocuk hastalarda ağız ve diş tedavilerini gerçekleştiren; çocuk sağlığı, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi ve çocuklarda ağız-diş sağlığı gibi konularda eğitim almış uzman diş hekimleridir. Çocukların tüm diş tedavileri, ağız-diş yaralanmalarının tedavisi, koruyucu ortodontik tedaviler, özel ilgi gerektiren, kaygı-korku düzeyi yüksek çocukların lokal ve genel anestezi altında yapılan  diş tedavileri Pedodontistlerin uzmanlık alanına girmektedir.”Deniliyor.

 

 79 total views,  2 views today

Next Post

Kamu alacakları yeniden yapılandırılıyor

                ETSO’da  yapılan toplantıda  bazı alacakların yeniden yapılandırılması konusu gündeme taşındı. Buradaki Toplantıya  ETSO Yönetim kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Borsa Başkanı Özay Öztürk, Edirne Vergi Dairesi Müdürü  Selahattin Başkal, Edirne SGK Müdürü  Hayrettin Garbuz, SGK denetmeni  Gökhan Özpıranga, kurum […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp